Німеччина захищає Шредера

Німецькі політики виступили на захист свого екс-канцлера Герхарда Шредера.

Німецькі політики і федеральний уряд виступили на захист колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера. Представник конгресу США обвинуватив екс-канцлера в "політичній проституції".

Відкриття у вівторок, 12 червня, меморіалу пам'яті жертвам комуністичних режимів у Вашингтоні не обійшлося без скандалу. Голова комісії конгресу США з міжнародних справ Том Лантос в своїй промові спочатку висловив думку, що з відходом Герхарда Шредера і Жака Ширака зі своїх постів значно покращають трансатлантичні відносини. Лантос нагадав, що Америка позбавила Німеччину від фашизму і декілька десятиліть захищала її від комуністичної загрози. В результаті Шредер і Ширак обернулися спиною до США, коли тим довелося боротися з "ісламським фашизмом". 

Герхард Шредер
expert.ru
Герхард Шредер попав під критику США

У Німеччині вислів представника демократів в американському конгресі не знайшов розуміння. Прес-секретар уряду ФРН Ульріх Вільгельм рішуче відкинув його, назвавши "нетактовністю". Вислів американського політика є "неналежним способом вести полеміку з колишнім канцлером Німеччини", заявив Вільгельм агентству dpa.

За словами міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайера, зауваження Лантоса виходять "далеко за рамки політичної пристойності". "Подібні вислови не гідні представника парламенту США і шкодять йому самому", - сказав Штайнмайер. Крім того, на думку глави німецького МЗС, "нетактовність Лантоса ображає не тільки Шредера, але і велику частину населення Німеччини, яке не без підстав відкинуло війну в Іраку - не в останню чергу, виходячи з уроків свого минулого".

"Якщо вислови Лантоса відповідають дійсності, то вони є політичною дурістю і відсутністю смаку", - сказав генеральний секретар Соціал-демократичній партії Німеччини (СДПН) Хубертус Хайль. Шредер є членом СДПН. За словами Хайля, з тим, що Шредер мав рацію, виступивши проти війни в Іраку, згодні не тільки люди в Європі, але і в США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: