Німеччина закликає створити в Сирії міжнародну "зону безпеки"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цю пропозицію мають обговорити під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

Голова правлячої партії Німеччини - Християнсько-демократичного союзу (ХДС) - Аннеґрет Крамп-Карренбауер закликала створити на півночі Сирії "зону безпеки", яку б контролювали міжнародні сили.

Ця пропозиція узгоджена в понеділок, 21 жовтня, із канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, зазначила в ексклюзивному інтерв'ю DW Крамп-Карренбауер, яка також очолює міністерство оборони країни.

"Моя пропозиція - створити зону безпеки під міжнародним контролем за участі Туреччини та за участі Росії", - заявила вона.

За словами міністерки, це стане кроком у напрямку стабілізації та відновлення регіону, який призведе до добровільного повернення туди біженців з Сирії. Крамп-Карренбауер пообіцяла обговорити цей проєкт на полях зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, яка відбудеться в Брюсселі 24-25 жовтня.

Рішення про можливу участь Бундесверу має бути схвалене Бундестагом. За словами Крамп-Карренбауер, до цього часу Німеччина та інші європейські держави діяли надто пасивно, "як сторонні спостерігачі".

"Мало казати про те, що Європі не личить бути сторонніми спостерігачами, потрібно втручатися в дискусію власними пропозиціями", - підкреслила міністерка, визнавши, що ця пропозиція викличе в німецькому уряді суперечки.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють "курдські терористичні групи".

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Сирійці скаржаться, що турецькі війська продовжують стріляти, попри призупинення операції

Туреччина і Сполучені Штати напередодні домовилися про 5-денну паузу на півночі Сирії. За цей час курдські військові мають відійти від турецького кордону на 30 кілометрів. Минулого тижня Туреччина розпочала військову операцію "Джерело миру" на Півночі Сирії проти курдів.

Сирійці скаржаться, що турецькі війська продовжують стріляти, попри призупинення операції

 

 

Вибір редакції