Німеччина: "зрадникам" Гітлера повернули честь

У Німеччині нарешті реабілітують тих, кого офіційно назвали зрадниками, за те, що писали у щоденниках про програну війну.

Парламент Німеччини реабілітовує всіх бунтівників.

Наступного тижня в бундестагу пройде голосування згідно із законом, який реабілітує всіх військових жертв нацистського терору.

Символічно будуть відмінені 100 тисяч вироків до примусових робіт і 20 тисяч смертних вироків. Це буде фінальний акт битви, початої в 90-ті роки.

Оскільки у Федеральній Республіці дезертири і "зрадники" вважалися такими не тільки відповідно до закону, але так вони виглядали і в очах громадської думки країни.

Це і перемога 87-річного Людвіга Бауманна, президента асоціації "Жертви військового нацистського суду". Йому було 20 років, коли він разом з другом вирішив дезертирувати з Бордо до Америки через Північну Африку. Він не хотів вбивати. Суд над ним тривав недовго: його засудили до 12 років примусових робіт в таборі Тургау, потім був "східний батальйон", квиток в один кінець, до Сталінграду. Але він вижив і повернувся на батьківщину. Але дезертири, такі ж, як він, вважалися "військовими зрадниками", вони були паріями, приреченими на убогість і нескінченні образи.

Ситуація змінилася в 90-ті роки, коли 90% німців були готові "простити" дезертирів. Відповідний закон був прийнятий в 2002 році, але лише відносно дезертирів, не зрадників. Але хто вони, ці зрадники? У часи "тотальної війни Гітлера" зрадником міг стати будь-який чоловік, який признався жінці або в харчевні, що справи на фронті йдуть погано, що надав допомоги єврею. Ще в 2007 році у відношенні "військових зрадників" багато хто мав сумніви, кажучи, що вони своїми діями завдавали шкоди своїм бойовим товаришам.

Саме з таким формулюванням в 2008 році міністр юстиції Бригіта Ципріс (СДПГ) відмовила їм в реабілітації.

Помилкове переконання, затверджують історики. "Немає жодного документально зафіксованого випадку, - говорить авторитетний військовий історик Манфред Мессершмідт, - коли дійсно наражалося на небезпеку життя інших солдат". Навпаки, говорить він, можна назвати імена солдатів, які були розстріляні за те, що в своїх щоденниках вони писали, що війна програна.

Читайте також:

Німеччина видала ордер на арешт українця-нациста

У Полтаві вибухнув скандал навколо пам’ятника Гітлеру

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

У США поліцейські застрелили студента у формі Гітлера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: