Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецькі соціал-демократи дали "зелене світло" коаліційним переговорам з партією Меркель

Перемовини можуть розпочатися вже найближчими днями.

Позачерговий з'їзд Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у Бонні в неділю, 21 січня, дав згоду на проведення переговорів щодо створення "великої коаліції" із Християнсько-демократичним союзом (ХДС) та Християнсько-соціальним союзом (ХСС).

"За" відповідне рішення проголосували 362 з 642 делегатів та членів правління партії, "проти" проголосували 279 осіб, повідомляє агентство Reuters. Як зазначається, голосуванню передували запеклі дебати.

ВідеоНовий парламент, старий канцлер: Ангела Меркель перемогла на виборах у НімеччиніЯк зазначає dpa, тепер переговори щодо формування "великої коаліції" можуть розпочатися вже найближчими днями та, в кращому разі, завершитися вже в лютому. Однак після цього коаліційну угоду ще мають затвердити понад 440 тисяч членів СДПН.

Канцлерка Німеччини та очільниця ХДС Анґела Меркель привітала рішення партійного з'їзду СДПН. "Шлях до коаліційних переговорів - вільний", - заявила вона ввечері в неділю у Берліні. За словами канцлерки, ХДС та ХСС у понеділок планують затвердити "дорожню карту переговорів", але коли саме вони розпочнуться, Меркель не уточнила, зазначає AFP. Вона також додала, що ще треба детально прояснити багато питань.

Нагадаємо, пристрасті навколо формування нової урядової коаліції в Німеччині тривають уже понад три місяці. Попередні переговори щодо формування коаліції "Ямайка" у складі ХДС/ХСС, Зелених та Вільної демократичної партії (ВДП) провалилися через вихід з них вільних демократів.

Попередні консультації (зондування) щодо формування "великої коаліції" між ХДС/ХСС та СДПН завершилися 11 січня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції