Німецькі війська вперше за 65 років розквартировані у Франції

Франко-німецька бригада була створена в 1989 році як символ примирення двох країн. Але досі всі її підрозділи були дислоковані у Німеччині.

У Франції вперше з часів Другої світової війни розквартировані війська ФРН. Німецький батальйон у п'ятницю увечері бере участь у параді, на якому присутні глави міністерств оборони обох країн.

Міністр оборони Франції Ален Жюппе в інтерв'ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung заявив про "глибоку символічність" присутності на території країни німецьких солдатів. За його словами, таким чином "народна мудрість покінчила з віковим конфліктом".

Про розміщення у Франції німецького батальйону стало відомо ще в лютому минулого року. Лідери обох країн оголосили про відповідне рішення на 45-ій Мюнхенській конференції з безпеки. Німецький гарнізон планувалося розмістити на сході Франції поблизу Страсбурга.

Франко-німецька бригада була створена в 1989 році президентом Франції Франсуа Міттераном та канцлером ФРН Гельмутом Колем як символ примирення двох країн. Бригада налічує близько п'яти тисяч осіб, до недавнього часу всі її підрозділи були дислоковані на південному заході Німеччини.

З 1993 року франко-німецька бригада є ядром Європейського корпусу, створеного за ініціативи Франції та Німеччини, до яких згодом приєдналися Бельгія, Іспанія і Люксембург. Першою операцією бригади стала участь у міжнародних Стабілізаційних силах у Боснії і Герцеговині в 1996 року, солдати бригади також брали участь у миротворчій операції в Косові.

Німеччина окупувала Францію у червні 1940 року. Після поразки Франції у Другій світовій війні більше половини території країни було віддано під контроль Німеччини, і утримувати німецькі окупаційні війська мали самі французи. У країні встановився так званий режим Віші, що діяв у загальному руслі німецької політики. У серпні 1944 року Париж був звільнений від німецьких військ.

Читайте також:

Британія та Франція створили ядерний військовий союз - "нову Антанту"

США подають до суду на Німеччину за борги Третього рейху

У Росії випустили шкільні зошити, які прославляють льотчиків Гітлера

Саркозі пригрозив вивести Францію з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: