Німецькі ЗМІ оприлюднили секретний план операції ЄС у Лівії

На 60 сторінках детально розглядаються різні аспекти "гуманітарної операції", яка несе набагато вищі ризики, ніж передбачалося раніше.

У розпорядження німецького видання потрапив план (Concept of Operations) місії збройних сил ЄС у Лівії – EUFOR Libya.

На 60 сторінках детально розглядаються різні аспекти цієї "гуманітарної операції", яка, як зазначає видання, несе набагато вищі ризики, ніж передбачалося раніше.

Головне завдання EUFOR Libya, у якій повинен бути задіяний бундесвер, полягає у забезпеченні безпеки гуманітарних програм з надання допомоги населенню Лівії.

Це, зокрема, передбачає охорону портів та аеродромів, куди планується доставляти гуманітарну допомогу, захист гуманітарних місій і забезпечення їх пальним.

Максимальна тривалість EUFOR Libya встановлюється у чотири місяці з моменту повного розгортання задіяних в операції сил. Зоною проведення операції (Joint Operation Area) названа вся Лівія аж до південних кордонів з Суданом, Чадом і Нігером. Під наглядом військовослужбовців ЄС також будуть перебувати райони на кордоні з Єгиптом, Тунісом та Алжиром.

Точна чисельність військовослужбовців ЄС, яких планується залучити до участі у кампанії, не називається. Раніше повідомлялося, що всі вони будуть об'єднані у складі Оперативного підрозділу ЄС (EU-Battlegroup).

Відповідно до плану, передбачається відправлення кількох рот, до яких також додадуться загони саперів, бойові плавці, авіадиспетчери та спецпідрозділи з евакуації поранених солдатів і збитих пілотів.

Як основна загроза при проведенні операції розглядаються теракти, напади з використанням мін та інших вибухових пристроїв.

"Оцінка ризиків операції у Лівії варіюється від високої до критичної", - йдеться у плані операції EUFOR Libya.

Головною небезпекою автори документа називають "активність терористичних банд" і можливе "втягнення солдатів ЄС у міжплемінні конфлікти".

Операція передбачає використання кораблів супроводу для охорони суден з гуманітарними вантажами, вертольотів, машин-амфібій, військової спецтехніки та мобільних медичних комплексів.

Плановані терміни проведення кампанії EUFOR Libya у документі не вказуються. Раніше повідомлялося, що формальним приводом для початку операції повинен стати запит до ЄС з боку ООН з проханням про надання допомоги.

У свій час німецькі ЗМІ повідомляли, що запит може бути поданий вже у квітні, проте ця інформація так і не знайшла свого підтвердження.

Міністр оборони ФРН Томас де Мезьєр 18 квітня зазначив в інтерв'ю, що отримання запиту від ООН на організацію EUFOR Libya у даний час малоймовірне, тому що ситуація у Лівії залишається напруженою і ризики для гуманітарної місії занадто великі.

У середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу правлячого більш ніж 40 років Каддафі, які згодом переросли у громадянську війну між урядовими силами і повстанцями. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що виступи організувала "Аль-Каїда", і він не має наміру йти у відставку.

19 березня коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - після відповідної резолюції ООН почала завдавати ракетні удари по території Лівії.

31 березня керівництво операцією в Лівії перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала назву Об'єднаний захисник, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів із захисту цивільного населення.

Читайте також: 

WikiLeaks: Родич Каддафі - особистий секретар президента Нікарагуа

Безпілотники США вперше завдали ударів по Лівії

Франція збирається передати повстанцям заморожені рахунки Каддафі

Сили Каддафі попередили НАТО, що буде "у десять разів гірше, ніж в Іраку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: