Німецьких бізнесменів заарештовано за контрабанду ядерних технологій в Іран

У Німеччині попередили спробу контрабанди ядерних технологій в Іран.

 У Німеччині затримано кількох осіб за підозрою в спробі контрабанди ядерних технологій в Іран, повідомляє агентство Reuters. Імовірно, німецькі бізнесмени від імені Росії купували обладнання і технології "подвійного призначення" для споруджуваного під керівництвом російських фахівців реактора в іранському Бушері.

За словами неназваного європейського дипломата, бізнесменів заарештували співробітники митної служби німецького аеропорту. Точна кількість затриманих не повідомляється, проте відомо, що всі є громадянами Німеччини і співробітниками однієї неназваної фірми.

За наявною інформацією, арешт викликав різку негативну реакцію російської сторони, яка подала скаргу в комісію Ради безпеки ООН з санкцій проти Ірану. Ніяких офіційних коментарів з МЗС Росії і Німеччини поки не надходило.

Будівництво ядерного реактора на легкій воді в Бушері почалося в 1975 році і поновилося в 1995 році після тривалої консервації. Пуск реактора запланований на серпень 2010 року.

У 2006 році Рада безпеки ООН наклала заборону на постачання до Ірану продукції і технологій, які можуть сприяти розвитку ракетно-ядерної програми. У той же час, технологія реакторів на легкій воді була виключена зі списку заборонених до ввезення як менш небезпечна. Незважаючи на це, ЄС і США ввели ряд односторонніх санкцій, які поширюються в тому числі і на створення даного типу реакторів. Росія і Китай продовжили співпрацювати з Іраном в ядерній сфері в рамках прийнятої раніше резолюції Ради безпеки ООН.

Читайте також:

Рада безпеки ООН позбавить Іран танків і винищувачів

США, Росія і Китай домовилися про санкції проти Ірану

Президент Ірану знайшов Усаму бен Ладена у Вашингтоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: