Німецьких дипломатів визнали винними в активному знищенні євреїв

Міжнародна комісія істориків зробила висновок, що німецький дипломатичний корпус, за часів Третього рейху, активно співпрацював з націонал-соціалістами.

За часів Третього рейху німецький дипломатичний корпус, всупереч офіційній версії, не тільки не намагався відсторонитися від націонал-соціалістів, але, навпаки, активно співпрацював з ними, зокрема, в тому, що стосується знищення євреїв.

До такого висновку прийшла міжнародна комісія істориків, створена в 2005 році з ініціативи тодішнього міністра закордонних справ Йошки Фішера з метою з'ясувати роль німецького МЗС у період нацистської диктатури.

"Німецький МЗС був злочинною організацією", - підсумував підсумки дослідження голова комісії, історик з Магбурга Екхарт Кінець (Eckart Conze). З самого початку правління нацистів міністерство закордонних справ, за словами історика, "брало активну участь у переслідуванні, позбавлення прав, переміщенні і знищенні євреїв".

У берлінських архівах історикам вдалося виявити рахунок за видатками на закордонне відрядження до Белграда і Будапешта німецького дипломата Франца Радемахера (Franz Rademacher) з поміткою: "Ліквідація євреїв в Белграді і переговори з угорськими емісарами в Будапешті".

Історики також встановили, що після війни МЗС витратив чимало зусиль і фінансових коштів для того, щоб приховати факти тісної співпраці з гітлерівським режимом. Крім того, в повоєнні роки в МЗС продовжували працювати дипломати, підозрювані у причетності до нацистських злочинів.

Офіційно доповідь комісії з питання про роль німецького МЗС у часи нацистської диктатури буде представлено в останній тиждень жовтня. Колишній глава міністерства закордонних справ Йошка Фішер уже встиг ознайомитися з дослідженням і назвав його висновки "шокуючими".

Найбільше обурення колишнього міністра викликала діяльність так званого центрального відділу МЗС з правового захисту після 1945 року. За словами Фішера, цей відділ можна було сміливо перейменувати "у відділ по правовому захисту злочинців". Зокрема, відділ займався складанням списків німецьких громадян, розшукуваних за кордоном за підозрою в скоєнні військових злочинів, з рекомендаціями не їздити до країн, де їм може загрожувати арешт і тюремне ув'язнення.

Читайте також:

У Єревані на пам'ятнику жертвам Голокосту написали "смерть євреям"

В Ізраїлі зведуть меморіал на честь Червоної армії

Історія з грифом "Секретно": Кухня антисемітизму від КГБ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: