Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецький експерт переконує, що ефект від російських контрсанкцій проти ЄС дорівнює нулю

Це міф, який не витримує перевірки цифрами. 

Через три роки після запровадження санкцій ЄС і російських контрсанкцій керівник брюссельського Центру вивчення європейської політики дійшов невтішних для Росії висновків.

Проте експерт з брюссельського аналітичного Центру вивчення європейської політики Даніель Ґрос переконує, що європейські виробники не постраждали від втрати російського ринку - це міф, який не витримує перевірки цифрами.

Про це пише Deutsche Welle. 

Підбиваючи підсумки трьох років існування контрсанкцій, запроваджених Росією у відповідь на європейські санкції, Ґрос і його колеги дійшли висновків, які навряд чи потішили б російське керівництво: вони швидше і перш за все нашкодили самій Росії.

"Ясно ж, що якщо за допомогою ембарго відрізати свою країну від найдешевшого постачальника, можна лише програти. І саме так було у випадку з російськими контрсанкціями на європейські продукти харчування. Це добре видно по тому, як знизився індекс купівельної спроможності, розрахований саме з урахуванням продуктового кошика. Логічно, адже європейські продукти були найдешевшими і найякіснішими, їх довелося замінювати дорожчими", - зауважив експерт.

У результаті російські родини були змушені витрачати на них більше, що знизило їхню купівельну спроможність.

Також експерт переконаний, що контрсанкції щодо ЄС практично не завдали шкоди Європі.

ВідеоРосійський завод, на якому виробляють зенітні установки "Бук", програв справу про санкції ЄС

"Обсяг європейського експорту до Росії знизився, але тільки тому, що взагалі обсяг російського імпорту впав. Це пов'язано з тим, що в цей самий час в Росії почалася рецесія через низькі ціни на нафту. Єдиний сектор, який постраждав більше за інших - це якраз експорт продуктів харчування. Контрсанкції, звісно, торкнулися їх. Але тут привертає увагу те, що європейські виробники виявилися, судячи з усього, дуже гнучкими. Тому що в цілому експорт продуктів харчування з ЄС зовсім не постраждав, він виріс", - зауважив Ґрос. 

Іншими словами, європейці зуміли компенсувати втрату російського ринку через нарощування експорту в інші країни.

Тому вартість російських контрсанкцій для європейських виробників практично дорівнює нулю.

 

За словами експерта, європейська економіка більше ніж вдесятеро перевищує економіку РФ.

Вона є набагато гнучкішою, і в неї потужна промислова база, а тому контрсанкції на неї не вплинули. 

ВідеоСенат Сполучених Штатів підтримав посилення санкцій проти Росії

Раніше повідомлялося, що Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії на півроку. Президент Європейської ради Дональд Туск запевняв, що санкції проти РФ подовжать принаймні на подальші шість місяців. 

США, своєю чергою, санкційний список розширили. Вони наклали обмежувальні заходи ще на 38 росіян та російські організації через вторгнення РФ в Україну. Так, у числі організацій, які потрапили під санкції, опинилася російська приватна військова компанія "Вагнер" та фірми бізнесмена Євгена Пригожина, який є шеф-кухарем уряду РФ, зокрема президента Росії Володимира Путіна. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції