Німецький офіцер пояснив, чому шпигував на користь РФ: суддя мотиву не зрозумів

Німецький офіцер пояснив, чому шпигував на користь РФ: суддя мотиву не зрозумів

Обвинувачуваний у шпигунстві офіцер бундесверу пояснив мотиви своїх дій у суді / Фото: Pexels

Офіцер передав секретну інформацію російським спецслужбам, щоб "вберегти свою сім'ю" від ядерної атаки РФ.

Німецький офіцер бундесверу, якого судять за підозрою у шпигунстві на користь Росії, заявив, що його дії були скеровані страхом ядерної війни.

Про це пише BILD.

За даними слідства, від травня 2023 року офіцер, якого ЗМІ називають Томасом Х., мав кілька контактів з посольством Російської Федерації в Берліні та консульством у Бонні. Він за власною ініціативою запропонував співпрацю російським спецслужбам і передав секретну інформацію, до якої мав доступ через свої службові обов'язки у відділі закупівель бундесверу.

Обвинувачений у суді не заперечував контактів з дипломатичною службою РФ. Він заявив, що "боявся ядерної ескалації війни в Україні" та вважав, що Росія нібито може завдати ядерного удару по території Німеччини. Тому він хотів захистити свою сім'ю та вчасно отримати інформацію про уявну атаку, для чого йому довелося вийти на контакт з російськими представниками.

Суддя, що головує на процесі, назвав мотиви Томаса Х. "дуже складними для розуміння".

Нагадаємо, підозрюваний у шпигунстві офіцер, відомий своєю прихильністю до правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини", заперечує отримання грошей за передавання інформації.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація