Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецький парламент визначає, чи визнавати Голодомор в Україні геноцидом

Петиція зібрала 73 тисячі підписів.

Німеччина визначається, чи визнавати Голодомор 1930 років в Україні геноцидом. У понеділок, 21 жовтня, питання розглядали на комітеті у німецькому парламенті. Сталося це після того, як українськи активісти в Німеччині запустили відповідну петицію. Наразі вона зібрала понад 73 тисячі підписів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Про голод в Україні 1932-33 року німецька громадськість знає мало. Депутати не виняток - це вони самі визнали на засіданні комітету. Там визначилися: політично уряд Німеччини факт штучно створеного голоду визнає, але назвати це геноцидом юридично не наважується.

"Німецький уряд каже дуже чітко: вони хоч і розуміють, що тут, можливо, йдеться про геноцид, але оцінювати це з точки зору міжнародного права не хочуть. Я думаю, що і більшість депутатів можуть пристати на це рішення", - каже депутат Бундестагу від фракції Союз 90/зелені Мануель Сараццін.

Авторка петиції Наталія Ткачук  – українка, що живе в Німеччині понад 20 років. Вона наголошувала депутатам, що  йдеться про визнання сталінського злочину в 30 роках проти українців. Німецький історик на тому ж засідання пояснював, що Сталін використовував голод проти українців, щоби знищити, навіть думки про державність і самостійність України .

Відео Німецький уряд розглядає петицію з проханням визнати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом

Сьогодні питання розглядали на петиційному комітеті німецького парламенту. Сталося це після того, як українські активісти в Німеччині запустили петицію, і станом на сьогодні вона зібрала понад 73 тисячі підписів. Чи наважаться німецькі депутати визнати Голодомор в Україні геноцидом – у сюжеті.  

Німецький уряд розглядає петицію з проханням визнати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом

"Україна не вимагає від Росії жодних відшкодувань. Просто, щоби нарешті всесвіт визнав що Голодомор в Україні в 33 роках був геноцидом, був спрямований на те,щоб знищити українців як націю", - каже авторка петиції. 

 Професор історії Гергард Сімон каже, що від літа 32-го року Сталін пов’язав голод з українським націоналізмом. "Сталін так і говорив, що селяни приховують зерно, а партійні функціонери не забирають достатньо зерна у селян, бо вони націоналісти", - розказує історик. 

Також умовам конвенції ООН про геноцид не суперечить і той факт, що впродовж голоду 1930 років загинули представники інших націй, серед яких були і німці, що жили в українських селах. Депутати  цікавилися, які юридичні наслідки може мати їхнє рішення і як на це може відреагувати Росія. Чи передавати питання на обговорення у пленум бундестагу, думатимуть кілька місяців.

Кореспонденка ТСН Наталія Фібріг.
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції