На Дем'янюка завели нову справу за винищення ув’язнених у німецькому таборі

Розслідування проводить німецька прокуратура. Вона прагне визначити, чи дійсно Дем'янюк був причетний до загибелі майже 5 тис. ув'язнених концтабору Флоссенбург.

Німецький суд розпочав попереднє розслідування у новій справі, фігурантом якої є колишній радянський військовополонений Іван Дем'янюк. Справа стосується винищення ув'язнених у баварському концтаборі Флоссенбург.

Розслідування проводить прокуратура міста Вейдена. Вона прагне визначити, чи дійсно Дем'янюк причетний до загибелі майже 5 тис. ув'язнених концтабору Флоссенбург.

Німецькі ЗМІ відзначають, що Дем'янюк охороняв цей концтабір з жовтня 1943 по грудень 1944 року. Він - не єдиний фігурант цієї справи: у прокуратурі пояснили, що розслідують причетність до загибелі людей ще одного охоронця. Його прізвище не називається, а в матеріалах прокуратури ця людина позначена як Алекс Н.

У червні повідомлялося, що мюнхенський суд не дозволив екстрадицію Івана Дем'янюка, українця за походженням, в Мадрид, де він повинен був постати перед судом у зв'язку із звинуваченнями у скоєнні військових злочинів.

Іспанський суддя Ісмаель Морено звинувачує Дем'янюка в геноциді і злочинах проти людства в концентраційному таборі Флоссенбург на півдні Німеччини. Там, за словами судді, утримували 155 іспанців, 60 з яких померли.

Німеччина попросила Іспанію надати інформацію щодо того, як і коли ці люди померли, щоб визначити, чи міг Дем'янюк бути причетний до цих злочинів. Однак Мадрид не зміг надати необхідні подробиці.

Суд Мюнхена 19 травня засудив Дем'янюка до п'яти років тюремного ув'язнення. Проте судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції у його справі. Зараз він знаходиться в приватному будинку для престарілих.

Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями нацистського концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.

Читайте також: 

Дем'янюка залишать у будинку престарілих – він "не становить небезпеки"

Засудженого за нацистські злочини Дем'янюка поселили на курорті в Альпах

Справу засудженого за нацистські злочини Дем'янюка переглянуть

"Ката Собібору" Івана Дем'янюка засудили до 5 років ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: