Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецький супермаркет наразився на шквал критики через суперечливе відео до Дня матері

Борці за права чоловіків розкритикували новий рекламний відеоролик супермаркету Edeka з привітанням до Дня матері. Феміністки також мають до нього претензії.

Німецький супермаркет Edeka наразився на шквал критики користувачів соціальних і традиційних медіа після публікації рекламного ролика до Дня матері.

Рекламне відео компанії називається "Ми дякуємо!". У ньому на чорно-білих кадрах демонструється незграбність батьків у різних ситуаціях із дітьми. Сцени, де, наприклад, батько засинає, читаючи синові казку на ніч, або влучає м'ячем в обличчя доньки, вибивши їй зуби, супроводжуються читанням тексту дитячими голосами: "Дякую тобі. Дякую за те, що ти завжди поруч. Ти дбаєш про мене. Відчуваєш, коли настає потрібна мить. Тобі я завжди можу все розповісти. А ти завжди мене вислухаєш. Ти - взірець для мене, у будь-яку мить підтримаєш мене, чим можеш. Дякую тобі за красу. І за чуттєвість."

Завершується ролик фінальною фразою "Мамо, дякую тобі, що ти не тато" та кадрами із люблячою матір'ю, яка демонструє турботу до доньки у той час як батько наминає щось схоже на чипси.

Рекламний ролик розкритикували за підтримку старих гендерних кліше: показ чоловіків безнадійно незграбними, а жінок - дбайливими та по-материнському ласкавими. Багато користувачів соцмережі Twitter очікувано засудили зображення чоловіків у такому образі. Наприклад, користувачі писали, що "це був найогидніший, найбільш чоловіконенависницький відеоролик, який я коли-небудь бачив", "якщо б хтось висміяв матерів у такому масштабі, то вереск (феміністок) був би величезний."

Але вихваляння образу турботливої, люблячої матері також зазнало критики. Дослідниця гендерних проблем Стіві Шмідель розказала журналові Der Spiegel, що ролик був "ляпасом по обличчю всіх емансипованих жінок". Шмідель також є засновницею німецької гілки лобістської феміністичної організації Pinkstinks, що проводить кампанії проти сексизму в рекламі.

"Ми повинні заохочувати матерів у Німеччині інколи відступати на крок та більше довіряти батькам. Замість цього, жінок і досі часто змушують думати, що вони є більш компетентними у батьківстві, що без них удома пануватиме безлад. І коли вони ідуть на роботу працювати по вісім годин на день, то почуваються поганими матерями, - зазначила Шмідель. - Можливо, рекламодавці справді думали, що роблять щось добре для жінок у День матері. Але все пішло не так. Ця реклама є псевдо-прогресивною. Вона розділяє та посилює боротьбу між чоловіками та жінками. Зіпсований подарунок до Дня матері."

Відеоролик вже набрав понад 1,5 мільйона переглядів на Youtube. Представники Edeka зазначили в розмові з агентством новин dpa, що вони "хотіли зобразити батьків не у поганому світлі, а у дещо перебільшеному та гумористичному образі, та сказати "дякую" всім матерям у День матері".

Нагадаємо, Gillette у натхненному рухом #MeToo ролику закликав чоловіків змінитися – деякі з них розлютилися. Бренд закликав по-новому глянути на те, якою має бути справжня мужність.

Вибір редакції