Німецьке фото Афродити, котра показує середній палець, викликало міжнародний скандал

Авторитетне німецьке видання FOCUS вийшло з зображенням статуї Афродити, котра показує середній палець. У Греції пригрозили бойкотом німецьких товарів за образу.

Вихід авторитетного німецького журналу FOCUS з зображенням статуї богині Афродіти, що показує середній палець, викликав великий медійний та дипломатичний скандал між Грецією та Німеччиною.

Заголовок свідчив "Шахраї в сім'ї євро. Греція позбавить нас наших грошей". Тим самим журналісти FOCUS натякали, що грецька влада приховувала від інших країн членів ЄС статистику з фінансів і рекордного зростання дефіциту бюджету, у підсумку поставив свою країну на межу банкрутства, яке може загрожувати обвалом єдиної європейської валюти.

Один з найбільших споживчих спілок Греції Inka закликав громадян до бойкоту німецьких товарів через публікацію.

І хоча німецький посол в Греції приніс свої вибачення з цього приводу, керівництву Inka цього здалося недостатньо.
"Знущання над скульптурою, що втілює грецьку історію, красу і цивілізацію, яка вже існувала, коли вони (німці – ред.) сиділи на деревах і їли банани, є неприйнятним і неприпустимим".

Раніше грецька газета Eleftheros у відповідь на критичний випад FOCUS опублікувала фотомонтаж, на якому богиня Вікторія, встановлена на берлінській Колоні перемоги, була зображена зі свастикою у витягнутій руці замість лаврового вінка. Проте, галас, піднятий грецькими ЗМІ та профспілками, поки не вплинув на позицію Німеччини, яка не хоче фінансувати грецький борг.

26 лютого стало відомо, що найбільші німецькі банки, що займаються державним фінансуванням - Eurohypo і Hypo Real Estate, - вирішили більше не купувати грецькі цінні папери.

Про відмову від інвестицій також заявили представники Postbank. Deutsche Bank заявив про готовність зайнятися розміщенням в Греції лише сторонніх позик. Великі земельні банки, такі як BayernLB і LBBW, поки не дали жодної відповіді.

Тим часом економісти попереджають, що державне банкрутство Греції, дефіцит бюджету якої становить 12,7%від ВВП, може призвести до ланцюгової реакції в ЄС.

За Грецією може послідувати Іспанія, Італія, Ірландія і Португалія. Альтернативним варіантом подолання кризи міг би стати позику Греції у МВФ.

Зазначимо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що євро нині переживає свої найгірші часи через високий дефіцит бюджету Греції і втрату її кредитоспроможності.

Читайте також:

МВФ готовий надати фінансову допомогу Греції

Мер Афін зажадав від Німеччини 70 млрд євро за Другу світову

Греції запропонували вийти з єврозони
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: