Німецькі фермери, протестуючи, утопили в молоці 1,5 тонн риби

Молоко фермери вчора виливали не лише в Німеччині. Але саме там страйк спричинився до загибелі рибок, яких розводили черниці.

Молочний страйк
AFP
Молоко просто вилили
Щонайменше півтори тонни риби загинули у ставку при одному з монастирів у місті Ейслебен на півдні Німеччини внаслідок дій місцевих аграріїв, які напередодні на знак протесту проти падіння закупівельних цін на молочну продукцію вилили мільйони літрів молока у водоймища по всій країні.

Молоко, яке потрапило у ставок монастиря Хефта через міську каналізацію після того, як фермери злили його в річки, що протікають через Ейслебен, порушило PH-баланс води, погіршило доступ кисню та стало причиною загибелі дзеркальних коропів і золотих рибок.

Збиток монастиря, сестри якого витратили на розведення рибок майже десять років, становить на менше 10 тисяч євро.

Нині черниці разом із комунальними службами та пожежними бригадами Ейслебена відкачують молоко зі ставка та очищають водоймище від мертвої риби.
"Ми дуже раді тій підтримці, яка була нам надана", - прокоментувала ситуацію керуюча справами монастиря, сестра Клара-Марія. Вона також відзначила, що подібні дії виробників молочної продукції неприйнятні попри всю справедливість їхніх вимог.

Європейські фермери, які приєдналися до "молочної страйку", провели в понеділок спільну акцію одночасно в кількох європейських країнах - Бельгії, Франції, Австрії, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії та Італії. На знак протесту проти падіння закупівельних цін на молочну продукцію вони вилили мільйони літрів молока на річки та на поля.

Зустріч міністрів сільського господарства країн Євросоюзу не принесла очікуваних аграріями рішень. Єврокомісія запропонувала почати в жовтні виділення з бюджетів країн Євросоюзу фінансової допомоги європейським виробникам молока в розмірі 15 тисяч євро на одне фермерське господарство, в той час як сільгоспвиробники вимагають обмежити виробництво молочної продукції в ЄС і відмовитися від запропонованого Єврокомісією політики поступового скасування "молочних" квот.

За останній рік закупівельні ціни на багато видів сільгосппродукції різко впали. Перш за все це торкнулося молочні господарства. Закупівельні ціни на молоко за рік впали на 40-50% до 18-20 євроцентів за літр, у той час як собівартість виробництва літра молока становить близько 33 центів. Для рентабельності молочних господарств, на думку експертів, ціна повинна бути як мінімум 50 євроцентів за літр.

Читайте також:

Росія відхрещується від "молочної війни" з Литвою

В Індії живе корова, яка дає молоко без доїння

Бельгійські фермери засіяли поле трьома мільйонами літрів молока

В Ізраїлі знайшли цапа, який дає молоко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: