Німецькі політологи викрили "Систему Путіна"

На думку авторів нової книги, збудована чинним президентом РФ система бере свій початок у старих традиціях Росії.

"Коли Володимир Путін прийшов до влади, він обіцяв зміцнити демократію та правову державу, - пишуть у передмові до своєї книги "Система Путіна" її автори. - Але влада стала іграшкою в руках впливових апаратників, правосуддя зведено до ролі судового виконавця вказівок Кремля, Державна Дума нагадує парламент тільки зовні. Свобода слова і свобода ЗМІ зазнають дедалі більших утисків, опозицію пригнічують…". Цю цитату з нової книги "Система Путіна" наводить Єфим Шуман, Deutsche Welle.

Німецькі політологи Марґарета Момзен і Анґеліка Нусберґер вважають, що ця "система" бере свій початок у вікових традиціях Росії. Путіну, напевно, це сподобалося б. 
Багато експертів покладає надії насамперед на середній клас, що народжується: мовляв, саме він може стати джерелом демократичного відродження. Автори книги оцінюють ці надії вельми песимістично. Їхній скептицизм ґрунтується на тому, що нове покоління підприємців надзвичайно нечисленне і зростає дуже повільно.

Кількість тих, хто відкриває нові фірми, збільшується тільки на 4 відсотки на рік. Натомість зростання армії держслужбовців, згідно з офіційною статистикою, становить більше 10 відсотків на рік, тобто близько 150 тисяч осіб. Всесильна й ненажерлива бюрократія помітно виросла навіть у порівнянні з радянською епохою.

Недовіра до державних інститутів, політиків і представників "великого бізнесу" теж виконують свою негативну роль. Створюється порочне коло. Оскільки суспільству дуже важко звільнитися від жорсткої хватки "керованої демократії", на роль "визволителя" може претендувати тільки влада, яка жодних демократичних змін не хоче.

На думку авторів книги, неминучість краху "системи Путіна" властива цій системі за визначенням. Надзвичайно персоніфікований, замкнений на фігурі Путіна режим за своєю суттю не може зберегтися після відходу Путіна з президентської посади.

Боротьба наближених до Путіна посадовців за право наступництва, на думку авторів, може призвести до дестабілізації влади. Як повідомляв iPlus, пропутінські партії запропонували кандидатом у президенти РФ Дмитра Медвєдєва.

Проте рішення "проблеми-2008" німецькі експерти бачать не в продовженні президентських повноважень Путіна, а в створенні справді демократичної альтернативи. Йдеться про реальні вибори, про справжній, а не кишеньковий парламент, про незалежне правосуддя, про політично самостійний уряд, відповідальний не перед "батьком народу", а перед самим народом, перед виборцями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: