Німецький уряд включив до свого складу міністра економіки Франції

Міністр економіки та фінансів Франції Крістін Лагард бере участь в засіданнях німецького уряду, а німецький міністр поїде до Франції.

Кабінет міністрів Німеччини в середу, 31 березня, вперше провів засідання за участю закордонного представника - міністра економіки та фінансів Франції Крістін Лагард.

Даним кроком Німеччина і Франція мають намір підкреслити своє прагнення до координації зусиль у питанні контролю над фінансовими ринками. Наступним етапом міжурядового співробітництва має стати участь міністра фінансів ФРН Вольфганга Шойбле в роботі французького кабінету.

На засіданні у середу уряд ФРН має узгодити основні положення закону про новий банківський збір, який піде на створення спеціального фонду для надання екстреної допомоги фінансовим інститутам у кризових ситуаціях.

Раніше повідомлялося, що якщо проект закону буде в підсумку прийнятий, сума відрахувань німецьких банків у екстрений фонд складе близько мільярда євро щорічно.

Також надходила інформація про те, що відрахування будуть стягуватися протягом 25 років, поки капітал фонду не досягне передбачених 25 мільярдів євро.

Обсяг відрахувань буде визначатися в залежності від розмірів банку. Збір з ощадкас та корпоративних банків буде меншим, ніж з великих банківських структур. Крім того, проект нового закону передбачає посилення повноважень федерального уряду і надання йому права на власний розсуд реорганізовувати або ліквідовувати великі банки, яким загрожує розорення.

Опозиція тим часом вже піддала плани уряду критиці, назвавши щорічну суму збору до мільярд євро недостатньою. Як відзначили представники соціал-демократів, у разі необхідності порятунку таких банківських гігантів, як Deutsche Bank або Commerzbank, засобів екстреного фонду не вистачить.

Читайте також:

Німеччина прийняла бюджет з рекордним дефіцитом

Німеччина і Франція виділять Греції 30 мільярдів євро

Німеччина пропонує створити європейський аналог МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: