Der Spiegel: німецька компанія скуповувала органи померлих українців

В 2000 - 2001 роках в Україні для потреб фармацевтичної компанії були препаровані 1152 трупа.

Фармацевтична компанія Tutogen з Баварії купувала в Україні органи, взяті з тіл померлих, причому в деяких випадках препарування небіжчиків і наступний продаж органів здійснювався без відома і згоди родичів, повідомляє Spiegel.

Видання посилається на внутрішні документи Tutogen, що потрапили в розпорядження журналістів. З них випливає, що в 2000 - 2001 роках в Україні для потреб фармацевтичної компанії були препаровані 1152 трупа.

З "внутрішнього" прайс-листа випливає, що в 2002 році за плечову кістку Tutogen платила постачальникам 42,90 євро, за стегно - також 49,90 євро, а за навколосерцеву сумку - від 13,30 до 16,40 євро залежно від розміру.

Хоча документи відносяться до початку 2000-х років, за словами українського судмедексперта Володимира Юрченко (Wladimir Jurtschenko), з яким вдалося поговорити журналістам, на сьогоднішній день в Україні продовжують рознімати трупи для Tutogen.

Як відзначає Spiegel, родичі померлих далеко не завжди знають, що відбувається з тілами їх рідних, а часто їх вводять в оману. Журналісти наводять у зв'язку з цим свідоцтво Лєни Крат (Lena Krat) з Києва.

За власними словами, вона дала згоду на те, щоб з трупа її батька медики взяли смужки шкіри. Проте коли вона отримала тіло, виявилося, що з трупа були вилучені всі сухожилля, кістки та хрящі.

Витягнуті з трупів "анатомічні частини" зазвичай йдуть на виготовлення трансплантатів. За останні роки обсяг цього ринку розрісся до мільярдів доларів. Виручка з одного трупа може досягати 250 тисяч доларів. Найактивніше біологічні трансплантати, взяті від трупа людини, використовуються в США, хоча користь від них, як зазначає Spiegel, ще не доведена.

Читайте також:

В Ізраїлі журналіст звинуватив солдат у вбивствах палестинців заради органів

На Донеччині затримали групу, яка продавала дітей на органи

Мешканець Житомирщини продавав односельчан у рабство

В Росії маньяк-вчений страчував людей на електричному стільці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: