Нижня палата Конгресу не підтримала участь США в лівійській операції

Це перший за останні 12 років випадок, коли одна з палат Конгресу відмовилася підтримати участь США у військових операціях за кордоном.

Палата представників Конгресу США (нижня палата американського парламенту) в п'ятницю, 24 червня, відхилила резолюцію, що дозволяє президенту Бараку Обамі продовжувати військову операцію в Лівії.

Як повідомляється, документ відхилили 295 голосами проти 123-х, причому підтримати його відмовилися не тільки республіканці, а й багато хто з демократів.

Це перший за останні 12 років випадок, коли одна з палат Конгресу відмовилася підтримати участь США у військових операціях за кордоном. В 1999 році подібна ситуація склалася навколо участі американської армії у військових діях на території Боснії.

Західні ЗМІ відзначають, що відхилення резолюції не означає, що США негайно вийдуть з операції НАТО в Лівії. Рішення Палати представників носить радше символічний характер: таким чином конгресмени показали Обамі, що не підтримують його.

У той же час палата представників 24 червня також розглянула резолюцію про припинення фінансування лівійської кампанії. Цей документ також був відкинутий (238 голосами проти 180-ти).

Перша відкинута резолюція, яка дозволяла американської армії брати участь в операції НАТО протягом року, була внесена сенаторами Джоном Керрі та Джоном Маккейном, що представляють, відповідно, Демократичну і Республіканську партії.

Друга забороняла витрачати кошти на польоти американських безпілотників і бомбардувальників, дозволяючи США надавати НАТО лише обмежену підтримку. Її виніс на голосування конгресмен Джо Хек.

Протистояння Конгресу і Білого дому через участь США в операції НАТО в Лівії триває з кінця травня. Конгресмени, посилаючись на Резолюцію про розподіл військових повноважень, наполягають, що президент не може вести війну за кордоном без дозволу Конгресу.

Президентська адміністрація, в свою чергу, наполягає, що операція у Лівії не є повноцінною війною, оскільки включає в себе тільки бомбардування, і Обама може приймати рішення по ній одноосібно.

Як відомо, військова операція НАТО в Лівії триває з березня 2011 року.

Нагадаємо, сенат США (верхня палата американського парламенту) ухвалив у вівторок, 21 червня резолюцію, яка дає право Обамі використовувати силу в Лівії.

Проте в резолюції не мовиться про підтримку спрямування сухопутних сил США до Лівії, якщо тільки не потрібно буде захищати представників американського уряду або рятувати сили НАТО від неминучої небезпеки.

Читайте також:

Каддафі пообіцяв політикам Заходу зробити з їхніх дітей мішені

НАТО запевнило, що не збирається воювати у Сирії

Обама вирішив продовжувати операцію в Лівії незважаючи на поради

ВідеоНижня палата Конгресу не підтримала участь США в лівійській операції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: