Нижня палата парламенту Великобританії обрала нового спікера

Спікером нижньої палати британського парламенту став представник Консервативної партії Джон Беркоу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Члени нижньої палати британського парламенту обрали новим спікером 46-річного консерватора Джона Беркоу.

За його кандидатуру віддали голоси 322 парламентарі проти 271 голосу, отриманого його суперником Джорджем Янгом, також представником Консервативної партії.

Для вибору спікера потрібно було провести три тури голосування. Беркоу і Янг вийшли в лідери вже після першого туру, набравши 179 і 112 голосів відповідно.

Представниця правлячої Лейбористської партії Маргарет Беккет, яка набрала в першому турі 74 голоси в другому турі вибула з боротьби, так само як і дещо інших кандидатів.

Виступивши з невеликою промовою після закінчення голосування, Беркоу заявив, що обрання спікером Палати общин стало для нього "найбільшим привілеєм" в його кар'єрі. Він також відзначив необхідність проведення реформ і висловив упевненість в тому, що "абсолютна більшість членів Палати общин – справедливі, гідні і високоповажні люди", інтереси яких лежать перш за все у сфері виконання громадянського обов'язку.

Нагадаємо, попередній спікер Палати общин Майкл Мартін був вимушений піти у відставку через корупційний скандал. Журналістам удалося з'ясувати, що британські політики зловживають правом відшкодовувати власні витрати з державного бюджету і витрачають гроші платників податків на власні потреби без особливих підстав.

В результаті скандалу у відставку, окрім Мартіна, пішли декілька впливових політиків, у тому числі міністр юстиції Шахід Малік і міністр внутрішніх справ Джекі Сміт.

Основна робота спікера Палати общин полягає в управлінні дебатами в нижній палаті парламенту; крім того, в його обов'язки входить призначення голів комітетів і ряд інших функцій.

Після обрання на посаду спікера той або інший політик виходить з політичної партії, членом якої він до цього був, і стає безпартійним.

Читайте також:

Гордон Браун готовий піти з посади прем'єра Британії

Міністр фінансів Великобританії пішла у відставку через несплату податків

Посол Великобританії в ООН очолить таємну розвідку

Британський уряд залишив уже шостий міністр за тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: