Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нобелівка з літератури під загрозою: у Шведській академії розгорівся скандал через сексуальне насильство

З комітету вже вийшли три члени академії.

Голова Шведської академії - престижного органу, який присуджує Нобелівську премію з літератури - пішла у відставку після скандалу щодо сексуального насильства.

Про це повідомляє BBC.

Організацію розкритикували після того, як виявили, що відомий шведський режисер та фотограф Жан-Клод Арно - чоловік члена академії Катаріни Фростенсон - причетний до можливого сексуального насильства. Обвинувачений заперечує ці заяви. Тим часом також виявилося, що деякі з його проектів фінансувалися за рахунок академії.

"Це вже завдало негативного впливу на Нобелівську премію, і це досить велика проблема", - сказала Сара Даніус, коли подала у відставку.

"Це було бажання академії, щоб я залишила посаду постійного секретаря", - додала вона, зазначивши, що ухвалила це рішення негайно.

У листопаді минулого року в рамках кампанії #MeToo 18 жінок висунули звинувачення у сексуальному насильстві та переслідуванні проти Жана-Клода Арно. Водночас академія проголосувала проти звільнення його жінки минулого тижня. Три члени органу подали у відставку: письменник Клас Остергрен, літературознавець К'єлл Еспмарк та історик Петер Енглунд. Прозаїк Сара Стрідсберг теж заявила, що також може вийти зі Шведської академії.

Раніше з академії вже вийшло три члени - наразі з 18 залишилося фактично 12. Важливо, що всі члени обираються пожиттєво і відставка нічого не означає: місця тих, хто вийде з академії, лишаться порожніми до їхньої смерті.

Нобелівський комітет скоротив всі зв'язки та фінансування Арно, який керував культурним клубом у Стокгольмі, незабаром після того, як виникли обвинувачення. Шведська академія заявила, що вона потенційно порушила свої власні правила, які регулюють конфлікт інтересів, і почала розслідування зв'язків членів комітету з Арно.

Нагадаємо після звинувачень в сексуальному насильстві відомого голлівудського продюсера Гаррі Вайнштейна, світом прокотилася низка викриттів неприпустимої поведінки з боку відомих чоловіків. У соцмережах почали набирати обертів соціальні кампанії, в рамках яких жертви сексуальних домагань розповідали свої історії, оприлюднюючи досі невідомі факти. На їхню підтримку виступило чимало зірок кіно та музики, низка заходів проводилася, щоб порушити тему злочинів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції