Нобелівська премія для Шушкевича

Станіслава Шушкевича, який очолював білоруський парламент на початку 90-х і підписав "Біловезькі угоди", номінували на Нобелівську премію.

Колишній президент Польщі Лех Валенса номінував на Нобелівську премію миру Станіслава Шушкевича, який очолював білоруський парламент на початку 90-х років і підписав в Біловезькій пущі пакет документів, що поклали край існуванню СРСР.

Станіслав Шушкевич
Станіслав Шушкевич був здивований номінацією на Нобелівську премію
За словами самого Шушкевича, звістка про ініціативу Валенси стала для нього повною несподіванкою. "Валенса має право номінувати на Нобеля, оскільки сам одержав премію в 1983 році. Він попросив мене написати короткі біографічні дані. Після чого і направив заяву в Норвезький нобелівський комітет", - цитує Шушкевича портал Telegraf.by.

При цьому він відзначив, що вкрай скромно оцінює свої шанси одержати премію. "Мені дуже приємно, що я потрапив в цей список, але залишаюся реалістом, що окрім мене багато відповідних кандидатур", - вважає колишній голова Верховної ради Білорусі.

Кравчук Шухевич Єльцин
Леонід Кравчук, Станіслав Шушкевич та Борис Єльцин змінюють русло історії
Валенса номінував Шушкевича по п'яти пунктах: за ініціативу і реалізацію виведення тактичного і стратегічного ядерного озброєння з території Білорусі; за ініціативу зустрічі в грудні 1991 року керівників Білорусі, Росії і України, які підписали Біловезькі угоди; за активний внесок "в мирний розкол російської колоніальної імперії, яка існувала у вигляді Радянського Союзу"; за внесок в безконфліктне перевтілення СРСР в незалежні республіки; за прихильність принципам миру, демократії, прав людини і пропаганду цих принципів.

 Нагадаємо, що недавно перший президент України, який підписав Біловезькі угоди з українського боку, Леонід Кравчук завірив, що якби знав, як складеться доля України після розпаду СРСР, то в Біловезькій Пущі відрізував би собі руку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: