Нобелівський лауреат та легендарний політик. Що треба знати про екс-президента Ізраїлю Шимона Переса

Політична кар'єра Переса тривала понад 70 років.

У середу, 28 вересня, у віці 93 років з життя пішов колишній президент Ізраїлю, лауреат Нобелівської премії миру за врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту Шимон Перес. Політик помер у Тель-Авіві через два тижні після інсульту.

Політична кар'єра Шимона Переса тривала понад 70 років. Він двічі обіймав посаду прем'єр-міністра країни, був міністром у 12 урядах. Обирався до Кнесету, ізраїльського парламенту, майже безперервно з 1959 року. Очолював країну у 2007-2014 роках.

ТСН.ua зібрав найцікавішу інформацію про легенду ізраїльської політики.

ДИТИНСТВО

Шимон Перес народився 2 серпня 1923 року в польському містечку Вишнево, що нині перебуває на території Білорусі. 1934 року сім'я поїхала до підмандатної Палестини та оселилися в Тель-Авіві. Усі родичі Переса, які залишилися у Вишнево, загинули під час Голокосту.

ПОГЛЯДИ

Перес був раннім прихильником ідеї, що виживання Ізраїлю залежало від територіального компромісу з палестинцями.

ПОЛІТИЧНА КАР'ЄРА

Політична кар'єра Переса тривала понад 70 років. 1947 року засновник сучасної держави Ізраїль, прем'єр-міністр Давид Бен-Гуріон призначив Шимона Переса відповідальним за закупівлі озброєнь, придбання екіпірування та набір військовослужбовців управління Хагани, попередника Армії оборони Ізраїлю.

Тоді Перес уклав угоду з Францією, яка передала Ізраїлю два найсучасніші на той час французькі винищувачі "Міраж" та інші види озброєння. Він також зіграв важливу роль в будівництві ядерного реактора в глибині пустелі Негев, недалеко від міста Дімона.

1957 року Перес першим почав співпрацю у військовій сфері із Західною Німеччиною, зустрівшись з німецьким міністром оборони Францем Йозефом Штраусом, який погодився надати Ізраїлю військову допомогу. 

1959 року Перес був обраний депутатом Кнесету від партії "Мапай". Він також був призначений заступником міністра оборони.

1974 року став міністром оборони. Саме Перес 1976 року, коли палестинські терористи захопили літак "Ейр Франс", на борту якого перебувало 86 громадян Ізраїлю, переконав тодішнього прем'єр-міністра на військову операцію зі звільнення заручників, замість переговорів. Операція пройшла успішно.

Шимон Перес очолював Ізраїль з 2007 до 2014 рік.

НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ МИРУ

1993 року Шимон Перес виступив як ідеолог мирних переговорів з Організацією звільнення Палестини (ОЗП). Обіймаючи посаду міністра внутрішніх справ, він розпочав тоді секретні переговори з Ясіром Арафатом та ОЗП. Пізніше того ж року Перес та Арафат підписали мирну угоду, а 1994 Ізраїль уклав угоду з Йорданією.

Так, Шимон Перес, разом з іншими учасниками події: Іцхаком Рабином та Ясіром Арафатом, - отримав Нобелівську премію миру за урегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту.

ВідеоЕкс-президент Ізраїлю Шимон Перес помер у лікарні в передмісті Тель-Авіва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: