Нобелівську премію миру отримав Барак Обама

"екстраординарні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співробітництво між людьми".

Нобелівська премія миру за 2009 рік присуджена президенту США Бараку Обамі.

Про це оголосив Норвезький нобелівський комітет в Осло.

Премія була присуджена за екстраординарні зусилля у зміцненні міжнародної дипломатії і співробітництво між людьми.

Сума Нобелівської премії миру цього року становить 10 мільйонів шведських крон (близько мільйона євро).

Церемонія вручення премії відбудеться в Осло 10 грудня, у день смерті її засновника Альфреда Нобеля (1833-1896) - шведського винахідника, промисловця, лінгвіста, філософа й гуманіста.

Експерти, які намагалися вгадати майбутнього лауреата, називали зовсім інших фаворитів: колумбійського сенатора Пьєдаде Кордоба, йорданського принца Гази Бен Мухаммада і афганську правозахисницю Сіму Самар.

На відміну від інших Нобелівських премій, Нобелівська премія миру вручається не в Швеції, а в Норвегії. Премію вручають з 1901 року.

Минулого року її отримав Марті Ахтісаарі, колишній президент Фінляндії і спецпосланник ООН з проблеми Косово. В 2007 році нагороди удостоївся колишній віце-президент США Альберт Гор.

108-й Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі 5 жовтня. На ньому були оголошені лауреати з медицини, фізики, хімії та літератури.

Нобелівську премію з літератури отримала німецька письменниця Герта Мюллер. Вірші, романи, оповідання й есе Герти Мюллер перекладені на багато європейських мов, а також на китайську та японську.

Премію з хімії отримали вчені, що визначили структуру і функції рибосом - молекулярних машин, котрі забезпечують синтез білка в клітині (вчений з Великобританії Венкатраман Рамакрішнан, американець Томас Стейц та ізраїльтянка Ада Йонат).

Нобелівську премію з фізики отримали вчений з Китаю за оптичні системи передачі даних і два дослідники із США за напівпровідникові схеми.

Премію 2009 року в галузі медицини та фізіології за відкриття захисту хромосом присуджено трьом ученим зі США: Елізабет Блекберн, Керол Грейдер і Джеку Шостаку.

Читайте також:

Нобелівську премію з літератури отримала німецька письменниця

Нобелівську премію з хімії отримали американець, британець та ізраїльтянка

Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Нобелівську премію з медицини розділили три американці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: