Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Нобелівську премію з фізики, як і з медицини та фізіології, розділено між трьома громадянами США (правда, один з них - китаєць).

Нобелівську премію з фізики отримали вчений з Китаю за оптичні системи передачі даних і два дослідники із США за напівпровідникові схеми. Всі троє лауреатів мають громадянство США.

Відзначимо, що, за прогнозами експертів, Нобелівський комітет цього року мав шанс отримати також дослідження в галузі квантової оптики, і лауреатами могли стати Петер Золлер з Австрії і німецький вчений Хуан Ігнасіо Сірак. Ці вчені сформулювали в середині 1990-х років уявлення про квантовий комп'ютер, який, як припускають, буде набагато ефективніший, ніж нинішні обчислювальні машин.

У наступні дні будуть оголошені імена лауреатів в галузі хімії, літературі, економіці і Нобелівської премії миру, які за традицією оголошуються в Осло.

Сума Нобелівської премії 2009 року, як і в попередні роки, становить 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона євро).

Нагадаємо, Нобелівську премію 2009 року в галузі медицини та фізіології присуджено теж трьом ученим зі США.

Володарями премії стали австралійка Елізабет Блекберн, що працює в США, американка Керол Грейдер, а також її співвітчизник Джек Шостак.

Минулого року Нобеля з фізики отримали японці.

Читайте також:

У Швеції відкрився 108-й Нобелівський тиждень

Нобелівську премію з медицини розділили три американці

Фани Джексона висунули свого кумира на Нобелівську премію

Нобелівську премію з фізики отримали японці (відео)

ВідеоПрисуджено Нобелівську премію з фізики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: