Нобелівську премію з хімії отримали американець, британець та ізраїльтянка

Нобелівську премію з хімії отримали троє вчених, що працювали над функціями і структурою рибосом. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Нобелівська премія з хімії. Фото sciencecentric.com
Венкатраман Рамакрішнан, Томас Стейц та Ада Йонат
Нобелівську премію з хімії отримали вчені, що визначили структуру і функції рибосом - молекулярних машин, котрі забезпечують синтез білка в клітині.

Лауреатами стали: вчений з Великобританії Венкатраман Рамакрішнан, американець Томас Стейц та ізраїльтянка Ада Йонат.

Сума премії становить 10 мільйонів шведських крон (975 тисяч євро). Церемонія оголошення лауреатів проходить у Каролінському університеті в Стокгольмі.

Рибосома є одними з найважливіших органел живої клітини. Вони являють собою нуклеопротеїни - тобто, структури, що складаються з білка і РНК. Рибосоми утворюються в полісом - особливій структурі всередині клітинного ядра - і потім мігрують у цитоплазму, де забезпечують синтез молекул усіх білків, що виробляються в клітці, з елементарних "цеглинок" - амінокислот.

У 2008 році найпрестижнішу наукову премію в номінації "хімія" отримали дослідники Осаму Сімомура, Мартін Чалфі і Роджер Тсіен, що виділили в чистому вигляді зелений флуоресцентний білок та створили його нові форми.

Нагадаємо, Нобелівську премію 2009 року в галузі медицини та фізіології присуджено теж трьом ученим зі США "за відкриття того, як хромосоми захищаються теломерами і ферментом теломерази". Володарями премії стали австралійка Елізабет Блекберн, що працює в США, американка Керол Грейдер, а також її співвітчизник Джек Шостак.

Нобелівську премію з фізики отримали вчений з Китаю за оптичні системи передачі даних і два дослідники із США за напівпровідникові схеми. Всі троє лауреатів мають громадянство США.

Читайте також:

Англійська письменниця стала володаркою Букерівської премії-2009

Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Нобелівську премію з медицини розділили три американці

У Швеції відкрився 108-й Нобелівський тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: