Нобелівську премію з літератури отримав шведський поет

Премія присуджена Тумасу Транстремеру з формулюванням: "завдяки його насиченим прозорим образам ми змогли побачити реальність по-новому".

Лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2011 рік став шведський поет Тумас Транстремер. Ім'я лауреата 6 жовтня в Стокгольмі оголосив секретар Нобелівського комітету Петер Енглунд.

Як повідомляється, премія присуджена з наступним формулюванням: "завдяки його насиченим прозорим образам ми змогли побачити реальність по-новому".

Останнього разу премія була присуджена поетові в 1996 році: нагороду отримала полька Віслава Шимборська.

Тумас Транстремер є найбільшим шведським поетом XX століття, автором 12 збірок віршів і прози. Його перша поетична збірка "Сімнадцять віршів" була опублікована в 1954 році. Талант Транстремера відзначений багатьма літературними преміями, у тому числі премією Петрарки. Він також є професійним піаністом і музикознавцем.

На початку 1990-х поет пережив інсульт, в результаті чого у нього відняло права частина тіла. Після цього Транстремер навчився писати лівою рукою.

Російські переклади Транстремера почали з'являтися в 1970-х роках.

Транстремера букмекери називали одним з фаворитів Нобелівської премії-2011. Крім того, високі шанси на отримання премії були у сирійського поета Адоніса і японського письменника Харукі Муракамі.

Розмір премії складає 10 мільйонів шведських крон (близько 1,4 мільйона доларів). Офіційна церемонія нагородження пройде 10 грудня в Стокгольмі.

Минулого року Нобелівську премію присудили перуанському письменнику Маріо Варгасу Льосі. За рік до цього лауреатом Нобелівської премії стала німецька письменниця Герта Мюллер.

Читайте також:

Нобеля з хімії вручили за відкриття квазікристалів

Названі лауреати Нобелівської премії з фізики

Нобелівську премію з медицини присудили за імунітет

ВідеоНобелівську премію з літератури отримав шведський поет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: