Норвегія придумала, як поділити Арктику без "ненормальної" Росії

Росія - нестабільна, ненадійна, ненормальна і непередбачувана держава, - вважають у Норвегії і радять не зважати на дії РФ в Арктиці.

На зустрічі країн "Арктичної п'ятірки" в Челсі, передмісті канадської столиці, обговорювалися питання розподілу території Арктики в рамках міжнародного права. У центрі дискусії виявилися поради міністра закордонних справ Норвегії Йонас Гар Стьоре про те, як будувати відносини з Росією, яку він назвав "не цілком нормальною країною", а також як реагувати на її дії в цьому регіоні.

Норвезький міністр визнав права Росії на велику частину природних багатств в Арктиці, де, за оцінками вчених, знаходяться близько чверті недосліджених світових запасів нафти і газу. На його думку, визнання цього факту має мінімізувати суперечки в майбутньому.

Проте він відзначив, що "підтримувати відносини з Москвою - справа складна, оскільки Росія не цілком нормальна держава". Стьоре заявив, що Росія зараз "переживає перехідний період" і поки невідомо, "якою державою вона стане, коли перехідний період закінчиться". Він сподівається, що врешті-решт світове співтовариство побачить в РФ демократичну країну "з верховенством закону, громадянським суспільством, свободою преси, свободою слова".

Стьоре вказав присутнім головам МЗС на те, що світова спільнота часто аналізує Росію "за допомогою старих ментальних карт, схем часів холодної війни", тобто інстинктивно реагує на дії РФ. На його думку, всі старі карти відправляти у шредер рано, проте їх варто проаналізувати наново і внести зміни.

Канадські журналісти сприйняли цю раду на свій рахунок, так як саме канадський уряд особливо різко реагувало на провокаційну, на його думку, поведінку Росії в Арктиці. Канадці звинувачували РФ у все більш агресивнійповедінки на планеті, вторгненні в канадський повітряний простір і обіцяли дати відсіч будь-якій країні, яка наблизиться до канадської території.

Стьоре підкреслив, що, хоча РФ і є нестабільною, ненадійною і непередбачуваною державою, "на півночі Росія веде себе майже як нормальна держава". Він висловив надію, що поділити Арктику можна буде і без нагнітання напруженості відповідно до Конвенції ООН з морського права, якої "Росія в основному дотримується".

Стьоре закликав Канаду та інші країни не надавати великого значення всьому, що російська сторона коїть в даному регіоні, тому що багато що, наприклад, встановлення свого національного прапора, має суто символічне значення. Досвід співпраці з Москвою, на думку Стьоре, потрібно переймати у Норвегії

Читайте також:

Мєдвєдєв захистив арктичні претензії Росії від сусідніх країн

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

Російського війська в Арктиці не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: