Норвезька поліція рятувала жертв теракту в "прогулянковому режимі"

Протягом останніх двох днів експерти намагалися зрозуміти, як терорист міг цілих півтори години безчинствувати на острові Утойя. За цей час він застрелив 86 осіб і поранив більше 60.

Допомога до людей, яких півтори години холоднокровно розстрілювали на норвезькому острові Утойя, довго не йшла через те, що у шлюпки місцевих поліцейських заглох мотор, а прибулий з Осло спецназ добирався до місця на прогулянкових човнах.

Як відзначають західні ЗМІ, протягом останніх двох днів експерти і журналісти намагалися зрозуміти, як озброєний терорист міг цілих півтори години безчинствувати на острові. За цей час він застрелив 86 осіб і поранив більше 60.

У неділю представники норвезької поліції повідомили, що такий значний запас часу в терориста був через стан матеріально-технічної бази поліції.

Зокрема, у місцевих поліцейських не виявилося підходящого човна. "Коли люди і спорядження опинилися в човні, він почав наповнюватися водою, тому і заглох мотор. Човен був дуже маленький", - сказав представник місцевої поліції Ерік Берга.

РОЗПОВІДІ ОЧЕВИДЦІВ, ЖАХЛИВІ ПОДРОБИЦІ БІЙНІ В МОЛОДІЖНОМУ ТАБОРІКерівник поліції Осло Свейнунг Спонхайм в свою чергу повідомив, що за його наполяганням антитерористичний загін Delta добирався до місця пригоди на автомобілі, а не на вертольоті, оскільки єдиний доступний на той момент вертоліт знаходився в 50 або 60 кілометрах на південь від норвезької столиці.

Від берега поліцейський спецназ добирався до місця події на прогулянкових човнах.Прибулим з Осло поліцейським, щоб подолати відстань від причалу до Утойі, знадобилося 16 хвилин. Через дві хвилини після їх прибуття озброєний чоловік здався, не надаючи опору.

Як відомо, ще в суботу поліція повідомила, що саме Андерса Брейвіка, який був затриманий на острові, підозрюють у скоєнні подвійного теракту. При цьому в поліції не пов'язують подію з міжнародними терористичними організаціями і заявляють про зв'язки затриманого з правим екстремізмом.

Нагадаємо, за кілька годин до подвійного теракту Андерс Брейвік розмістив в Інтернеті "Декларацію незалежності Європи 2083". У документі, що нараховує 1518 сторінок, він детально розписує свій план звільнення Європи як від мультикультуралізму, так і від мусульманської релігії.

"Кривава п'ятниця" в Норвегії - слідкуйте за подробицями тут

Читайте також:

Норвезька поліція провела безрезультатний рейд: спільників терориста не знайшли

Батько норвезького терориста не бачив сина 15 років і дізнався про теракти з Інтернету

Оприлюднено подробиці, як терорист готувався до масового вбивства у Норвегії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: