Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

На сайті NRK представлено 12 документів, які так чи інакше вказують на підготовку теракту в готелі Serena. Перший з них датований 28 листопада 2005 року, останній - 19 жовтня 2007 року.

Державна Норвезька мовна корпорація (NRK) отримала ексклюзивний доступ до 15 тисяч ще не опублікованих сайтом WikiLeaks документів, що стосуються операції іноземних військових в Афганістані.

Як повідомляє NRK, її журналісти вирішили опублікувати матеріали, написані на основі отриманих документів, і сконцентрували свою увагу на теракті у кабульському готелі Serena, здійсненому 14 січня 2008 року. Тоді загинув журналіст норвезької газети Dagbladet.

На сайті NRK представлено 12 документів, які так чи інакше вказують на підготовку теракту в готелі Serena. Перший з них датований 28 листопада 2005 року, останній - 19 жовтня 2007 року.

Норвезька мовна корпорація зазначає, що значна частина отриманих документів WikiLeaks містить звіти розвідки про погрози з боку терористів, а також розкриває плани руху Талібан.

Зазначимо, що міністр закордонних справ Норвегії Йонас Гар Стере, який перебував у Serena в момент цього теракту у 2007 році, не постраждав. Як пише норвезьке видання The Foreigner, зараз Стере вважає, що його міністерство і ISAF могли використати дані про майбутній теракт для оцінки небезпеки перебування міністра у готелі.

Як повідомлялося, наприкінці липня на порталі Wikileaks, який спеціалізується на публікації секретних і напівсекретних матеріалів, було розміщено понад 75 тисяч документів, що стосуються військової операції США в Афганістані у період з 2004 по 2009 рік. Публікацію ще 15 тисяч документів відклали з міркувань безпеки.

30 вересня засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж звинуватив Пентагон у спробах знищити сайт і розвалити команду, яка працює над ним.

Читайте також:

WikiLeaks опублікує "іракське досьє"

Шведська прокуратура висунула засновнику WikiLeaks звинувачення у згвалтуванні

Wikileaks опублікує решту секретних даних щодо Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: