Норвезький вбивця вимагає доставити йому святковий мундир та маніфест

Брейвік зажадав участі закордонних експертів, які повинні зробити висновок про його психічний стан, а також доставити йому його святковий мундир і маніфест, над яким він хотів би продовжити роботу.

Андрес Брейвік, який звинувачується у скоєнні подвійного теракту в Норвегії, висунув вимоги поліції, серед яких - участь іноземних експертів в огляді його психічного стану, а також ряд побажань, що стосуються їжі та одягу.

У вівторок, 26 липня, адвокат Брейвіка Гейр Ліппестад повідомив журналістам, що його підопічний розповів про два спільники в Норвегії і декількох за кордоном. За словами прокурора Пола Крабі, Брейвік висунув ряд вимог в обмін на цю інформацію.

Поліція перевіряє інформацію, але поки не має доказів того, що Брейвік говорить правду, зазначив прокурор. "Він висунув кілька вимог, які ми повинні були б виконати перш, ніж він почне давати свідчення про спільників. Це вимоги різного порядку, деякі з яких виконати ми не можемо", - сказав Крабі.

Він не повідомив про деталі, згадавши лише про те, що одна з вимог стосувалася їжі. Брейвік зажадав участі закордонних експертів, які повинні зробити висновок про його психічний стан, а також доставити йому його святковий мундир і маніфест, над яким він хотів би продовжити роботу.

Співробітники поліції скопіювали декілька сторінок маніфесту, проте відмовилися привозити одяг з квартири Брейвіка. Суддя Кім Хегер пояснив це рішення тим, що подібний одяг буде виглядати "ганебно, провокаційно і образливо".

Нагадаємо, що жертвами подвійного теракту в минулу п'ятницю в Осло і на острові Утойя стали 76 людей. В обох злочинах підозрюється 32-річний норвежець Андерс Брейвік.

Зараз проти нього можуть бути висунуті звинувачення в тероризмі, за якими, якщо він буде визнаний винним, він може бути відправлений у в'язницю на максимальний за норвезьким законодавством термін - 21 років. У той же час норвезька поліція розглядає можливість висунення щодо Брейвіка нового обвинувачення - у вчиненні злочину проти людяності. У такому випадку Брейвіка можуть посадити на 30 років.

"Кривава п'ятниця" в Норвегії - слідкуйте за подробицями тут

Читайте також:

Поліція знищила склад вибухівки норвезького терориста Брейвіка

Адвокат норвезького терориста повідомив про його божевілля

Норвезький терорист розстрілював підлітків під музику з "Володаря перснів"

ВідеоСуд над норвезьким терористом буде закритим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: