Нота протесту через карту

МЗС Грузії передав офіційну ноту протесту Казахстану через випуск буклета із зображенням карти Грузії без Аджарії, Абхазії і Південної Осетії.

Нота протесту через карту
Абхазія і Південна Осетія добиваються незалежності від Грузії і не визнають тбіліської влади, а контроль над Аджарією Тбілісі відновив кілька років тому. (Фото:mfa.gov.ua)
МЗС Грузії передав офіційну ноту протесту Казахстану у зв'язку з випуском до футбольного матчу між "Астаною" і руставським клубом "Олімпі" буклета із зображенням карти Грузії без Аджарії, Абхазії і Південної Осетії.

Цю карту надрукувала в своїй програмі Ліги Чемпіонів прес-служба футбольної команди Астани, передає агентство "Новості-Грузія".

"Напередодні в МЗС Грузії був викликаний тимчасовий повірений у справах Казахстану в Грузії, якому грузинська сторона передала ноту протесту. У ній грузинська сторона висловила здивування даними діями казахської сторони, які протирічать відносинам, що існують між Казахстаном і Грузією", - повідомили в МЗС Грузії.

Абхазія і Південна Осетія добиваються незалежності від Грузії і не визнають тбіліської влади, а контроль над Аджарією Тбілісі відновив кілька років тому.

Це не перший випадок публікації подібних карт. У жовтні 2005 року московське бюро ЮНЕСКО розмістило на своєму офіційному веб-сайті карти, на якій Грузія була зображена без Абхазії і Південної Осетії. Відразу ж після цього Грузія заявила про намір вийти з Московського регіонального бюро ЮНЕСКО. Керівництво організації принесло вибачення Грузії.

У 2004 році в результаті помилки картографів Уельс пропав з карт Євросоюзу. Прикре непорозуміння відбулося при випуску нового довідника про всі країни Європейського Союзу, виданого статистичним агентством ЄС, - Евростат. Всі країни-члени Євросоюзу, включаючи Великобританію, точно представлені на обкладинці книги, проте Уельсу на цій карті просто немає. Там, де проходить межа Англії і Уельсу, була позначена берегова лінія Великобританії, і на місці Уельсу тягнулося Ірландське море.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: