"Нова Демократія" перемагає

Лідируюча на виборах в Греції правляча партія "Нова Демократія" дістала можливість сформувати однопартійний уряд.

Лідируюча на виборах в Греції правляча партія "Нова Демократія" дістала можливість сформувати однопартійний уряд, свідчать результати exit polls.

За даними грецького державного телебачення, "Нова Демократія" набирає 42,2% голосів, що достатньо для більшості в 153 місця з 300-та місць у парламенті країни. На другому місці йде Всегрецький соціалістичний рух з 38,5% голосів. Згідно опитуванням інших телеканалів, "Нова Демократія" також утримує лідерство. Всі опитування обіцяють правлячій партії не менше 151 місця в парламенті.

За новим грецьким виборчим законом, з 300 місць в парламенті 260 розподіляються по пропорційній системі, решта 40 депутатських мандатів - "приз" для переможця. Тому розривши між двома першими партіями практично неважливий. Можливість переможця сформувати самостійний уряд залежить від кількості голосів, отриманих аутсайдерами виборів - ці голоси діляться між переможцями.

За даними опитування, третьою до фінішу прийшла Комуністична партія Греції з 7,5% голосів, слідом - Ліворадикальний союз з 5%. До парламенту вперше пройшов ультраправий "Народний православний заклик" з 3,5% голосів. Всі інші 17 партій і об'єднань набрали в сумі 3,3%.

Бар'єр для проходження до парламенту складає 3%. Ці показники гарантують "Новій Демократії" можливість сформувати однопартійний уряд, хоч і значно слабший, ніж минулий. У парламенті, який склав повноваження, у правоцентристів було 165 місць, зараз exit polls пророкує 151-153 місця.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: