"Нова Демократія" перемогла

Після виборів владу в Греції зберігає правляча партія прем'єра Костаса Караманліса.

У Греції правляча правоцентристська партія "Нова Демократія" здобула перемогу на дострокових парламентських виборах, отримавши трохи послаблену більшість у парламенті. 

За даними відповідального за проведення виборів міністерства внутрішніх справ країни, після обробки 98,6% бюлетенів "Нова Демократія" отримала 41,9% голосів і 152 місця в парламенті країни (всього в ньому 300 депутатів). 

У минулому скликанні парламенту в правлячої партії було 165 мандатів. Проте, "Нова Демократія" зможе сформувати однопартійний уряд. 

Зменшилася підтримка іншої найбільшої партії країни - Всегрецького соціалістичного руху ПАСОК, який отримав 38,1% голосів і лише 102 місця в парламенті замість 117. Великий розрив з переможцем пояснюється тим, що перша партія, згідно із законом, отримує "приз" у 40 мандатів, а решта місць розподіляється за пропорційною системою.

Прем'єр-міністр країни, лідер "Нової Демократії" Костас Караманліс пообіцяв продовжити реформи в Греції.

"Ми продовжуватимемо планомірно працювати, створюючи сильну економіку, ведучи боротьбу з бідністю, допомагаючи пенсіонерам з низькими прибутками, даючи нові можливості молоді, зміцнюючи соціальну державу", - сказав прем'єр у зверненні до народу.

В той же час, лідер опозиційного руху ПАСОК Йоргос Папандреу визнав поразку.

"Ми всі несемо відповідальність за поразку, і в першу чергу я. Ми зіткнулися з недовірою виборців, які визнали, що нинішні проблеми держави мають глибоке коріння", - сказав він. Також Папандреу має намір поставити перед партією питання про довіру до себе, як до лідера опозиції.

До грецького парламенту також потрапили Комуністична партія Греції, Ліворадикальний союз і ультраправий "Народний православний заклик".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: