Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

США планують готувати армію до численних різнохарактерних конфліктів.

Пентагон більше не буде розглядати американську армію як засіб для одночасного ведення двох воєн, але планує готувати її до численних різнохарактерних конфліктів, йдеться в проекті нової стратегічної доктрини Пентагону. Проект доктрини, яку почали готувати в квітні 2009 року, буде оголошено в понеділок.

"Більше не є прийнятним говорити про великі регіональні конфлікти як про єдину або навіть основну міру для оцінки кількості та якості американських збройних сил", - зазначено в документі.

Мова йде про першу за майже 25 років зміну в стилі військового планування з боротьби в двох різних точках на підготовку сил, здатних захистити американські інтереси від цілого спектра загроз - від тероризму до кібератак.

"Далекоглядність вимагає, щоб в майбутніх конфліктах враховувалися напади з використанням засобів ураження вибухового дії та лазерною зброєю на об'єкти ведення розвідки і зв'язку, що знаходяться в космічному просторі", - наголошується в доповіді.

У Пентагоні посилаються на розвідувальні дані, які вказують на те, що терористи намагаються отримати біологічні, хімічні та ядерні матеріали, тому зброя масового знищення (ЗМЗ) залишиться загрозою в майбутньому, в силу чого буде необхідно поліпшувати засоби виявлення зброї масового знищення. "Пентагон розширить можливості протидії загрозам, сформованим ЗМЗ, активізує заходи по його забороні, перегляне вимоги до розвідки і виведе на новий рівень міжнародного співробітництва в галузі нерозповсюдження", - йдеться в плані.

Значним викликом майбутнього Пентагон вважає конфлікти, які будуть вестися в світі за ресурси, а також викликані природними катастрофами.

Оскільки нова доктрина має на увазі конфлікти в майбутньому, доповідь відзначає і необхідність більшого використання сонячної енергії, біопалива.

Що стосується нинішніх конфліктів, то основним у Пентагоні вважають війну в Афганістані, де визнано доцільним більше використання вертольотів. "Оскільки операції в Афганістані набирають обертів, буде потрібно більше вертольотів для того, щоб постачати коаліційні сили у віддалених районах", - йдеться в проекті доповіді.

Ці нові віяння у військовому плануванні будуть відображені в оборонному огляді, який готується раз на чотири роки за дорученням конгресу США.

Попередня версія цієї доповіді була оголошена в 2006 році, але, на думку експертів, з тих пір світ дуже сильно змінився. У попередній версії, повідомляє CNN, основний наголос робився на широкомасштабну війну з Китаєм (без використання ЗМЗ), з огляду на зростання напруженості у відносинах пекінського уряду з Тайванем. Наголос робилося також на підвищення ролі військ спеціального призначення в Іраку і Афганістані.

У новій же версії як і раніше вказано на погрози з Китаю, але йдеться також про необхідність захиститися від зростаючої загрози кібератак. При цьому немає прямої вказівки на причетність Китаю до участі дій проти Пентагону у кіберпросторі.

Військову доктрину представлять одночасно з проектом бюджету на 2011 рік. Міністр оборони Роберт Гейтс, за даними джерел у Пентагоні, попросить на військові потреби 708 мільярдів доларів. Це на 44 млрд більше, ніж у бюджеті 2010 року. У цю суму включені витрати на ведення військових дій в Іраку і Афганістані.

Читайте також:

США стягують до Ірану ракети й кораблі

Росія і США поновлюють переговори щодо СНО

Пентагон невдало випробував один із основних компонентів системи ПРО

Польща підписала контракт зі США на розміщення ракет Patriot

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: