Нова Каледонія вимагає від Франції незалежності

В останні дні обстановка різко загострилася: члени місцевої профспілки саботують роботу промислових підприємств.

У Новій Каледонії - заморському володінні Франції, розташованому в Тихому океані - тиждень не припиняються масові демонстрації, учасники яких вимагають надати острову незалежність.

В останні дні обстановка різко загострилася: члени місцевої профспілки саботують роботу промислових підприємств, блокують дороги, в ряді випадків по жандармам почали стріляти - постраждали двоє правоохоронців. Влада Франції 6 серпня заявила про свій намір додатково направити до Нової Каледонії 70 поліцейських для придушення заворушення.

В результаті подібних виступів прихильників незалежності ще в 1980 році Нова Каледонія, площа якої становить близько 18 тис кв. км, а населення - приблизно 260 тис. чоловік, отримала досить широку автономію. До 2018 року архіпелаг повинен провести референдум про самовизначення. У ході цього голосування населення визначить своє ставлення до питання про незалежність.

Однак, на думку експертів, нинішні виступи пов'язані більше з фінансовою та економічною кризою, так як ідея самовизначення як така не знаходить багато прихильників. На острові, який живе в основному на привізних товарах, полиці магазинів порожні. Профспілка, не в силах з цим впоратися, перевела свої дії в політичне русло.

Читайте також:

Франція закликала Грузію і Південну Осетію заспокоїтись

Французький підліток спалив від нудьги більше 20 автомобілів

Іноземний легіон влаштував масштабну пожежу в Марселі

Французи виганяють британських дітей "назад до зачумленої країни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: