Нова киргизька влада не виправдала сподівання Москви щодо натівської бази

Російські ЗМІ побачили, що нова влада Киргизії не збирається ліквідовувати авіабазу НАТО в Манасі, як на те сподівалися в Кремлі. Путін вже поговорив з поваленим президентом Бакієвим.

Обіцянки нової влади в Киргизії продовжити термін оренди авіабази НАТО в Манасі серйозно розходяться з очікуваннями Москви.

В Росії вважають, що максимально використавши підтримку Кремля в критичний момент повалення президента Курманбека Бакієва, нова киргизька влада дає зрозуміти, що не буде відмовлятися від багатовекторної зовнішньої політики.

Напередодні в Киргизії побував помічник держсекретаря США Роберт Блейк. І хоча лідери тимчасового уряду країни наполягають, що мова на переговорах йшла виключно про надання Бішкеку економічної допомоги, питання про долю американської бази в Манасі також порушувалося.

Більше того, нова влада Киргизії, схоже, має намір продовжити терміни її використання американцями.

Напередодні приїзду американського емісара голова тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаева заявила, що угода з США про використання бази в Манасі після закінчення 10 липня домовленого терміну оренди буде продовжена.

Цю обіцянку підтвердив і новий міністр оборони Киргизії Ізмаїл Ісаков, який, за словами його заступника генерала Кубаничбека Орозбаєва, на зустрічі з Блейком "відзначив важливу роль американського центру транзитних перевезень в Манасі в забезпеченні міжнародних сил, що діють в Афганістані".

З цього випливає, роблять висновок ЗМІ, що нова влада Киргизії маєь намір залишити трансформовану в центр транзитних перевезень авіабазу США принаймні ще на рік.

Тим часом це серйозно розходиться з очікуваннями Москви. "Питання з американською базою в Манасі вирішено - її не буде", - запевнило інформоване джерело в навколокремлівських колах.

Та й президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, зустрічаючись напередодні з експертами в американському інституті Брукінгса, відверто заявив, що Курманбек Бакієв сам винен у що сталося, і що невиконана ним обіцянка вивести з країни американську базу зіграло роль в його поваленні.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Путін вже провів телефону розмову з поваленим президент Киргизії Курманбеком Бакієвим і зустрівся з віце-прем'єром тимчасового уряду країни Алмазбеком Атамбаєвим, який знаходяться в Москві.

Телефонна розмова відбулася в середу, 14 квітня, пізно ввечері з ініціативи Бакієва.

Минулого тижня в результаті масових народних хвилювань був повалений президент Киргизії Курманбек Бакієв, який втік зі столиці в Джалал-Абадської області.

До влади прийшов "уряд народної довіри". Жертвами безладів стали більше 80 людей. Порядок у Киргизії досі не відновлений, так як триває мародерство і самозахоплення земель.

Читайте також:

Тимчасовий уряд Киргизії вимагає суду над поваленим президентом

Росія подарує Киргизії 20 мільйонів доларів

США похвалили тимчасовий уряд Киргизії та звинуватили Бакієва у безладах

Бакієв відмовився від політичного притулку

ВідеоНова киргизька влада про натівську базу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: