Нова китайська ракета змінила розташування сил у Тихому океані

Китайські військові провели випробування нових протикорабельних ракет для знищення авіаносців. Кораблі США тепер не підійдуть до берега КНР ближче ніж на кількасот кілометрів.

Флот ВМС США, Японія
AFP
Військовий флот США у Тихому океані
Китай раніше очікуваного успішно провів випробування і знаходиться на початковій стадії розгортання ракетного комплексу Dongfeng 21 D ("Дунфен" DF-21, "Східний вітер"), оголосив командувач Тихоокеанським флотом ВМС США адмірал Роберт Уіллард.

Такий крок докорінно змінює розташування сил у Тихому океані: цей ракетний комплекс спеціально призначений для боротьби з авіаносними ударними групами (АУГ) США, пише Financial Times.

Стратегічне значення комплексу DF-21 з балістичної протикорабельною ракетою на мобільній пусковій установці і супутниковими засобами виявлення полягає в тому, що він здатний виключити проникнення американських АУГ ближче кількох сотень кілометрів від узбережжя материкового Китаю. Сюди відносяться і води Тайванської протоки у разі гіпотетичного конфлікту Китаю з Тайванем, союзником США.

"Зона безпеки" КНР таким чином розширюється до "другої острівної дуги" (від японських островів Огасавара через Маріанські острови і Гуам до PALAU). Цю акваторію в Китаї вважають своїми "ближніми водами", але зараз там діє флот США, який базується у країнах-союзниках - Японії з Південною Кореєю.

Міністр оборони США Роберт Гейтс у вересні казав, що у випадку, якщо Китай або яка-небудь інша країна розгорне комплекс, здатний загрожувати АУГ у відкритому морі, тактику їхнього застосування доведеться повністю переглядати. У сучасному вигляді АУГ практично нездатні боротися з балістичними ракетами типу самонавідних DF-21; в Пентагоні поки бачать вихід у більш тісній інтеграції ВМФ і ВПС.

Ракета DF-21 здатна нести як звичайні, так і ядерні заряди.

Читайте також:

Армія США відмовилася від створення ракетної системи майбутнього

Китай розпочав випробування винищувача п'ятого покоління

Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

Китай збільшив військовий бюджет до 78 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: