Нова резолюція про статус Косово

США і Євросоюз сьогодні представлять на розгляд членам Ради Безпеки ООН проект нової резолюції про майбутній статус сербського автономного краю Косово.

Нова резолюція про статус Косово
Пріштіна - столиця Косово. (Фото: awayawhile.com)
США і Євросоюз мають намір сьогодні представити на розгляд членам Ради Безпеки ООН проект нової резолюції про майбутній статус сербського автономного краю Косово.

За даними Reuters, напередодні внесення проекту резолюції в СБ ООН текст документа був розісланий для остаточного узгодження урядами країн, що ініціювали його розробку.

Новий проект резолюції передбачає чотиримісячне відтермінування рішення питання про статус Косова, що може сприяти подоланню заперечень, висунутих раніше російською стороною. Проект резолюції, зокрема, припускає, що після чотиримісячного відтермінування, протягом якого лідери Сербії і Косово могли б провести додаткові переговори по статусу краю, незалежно від результатів переговорів в дію буде автоматично введений план косовського врегулювання, запропонований в кінці березня спеціальним представником генсека ООН Марті Ахтісаарі.

Анонімне джерело у Вашингтоні повідомило Reuters про те, що розробники нового проекту резолюції поки не проводили консультацій з Росією з цього питання.

У вівторок, 19 червня, в інтерв'ю одному з фінських телеканалів Марті Ахтісаарі заявив про те, що, на його думку, Росія накладе вето на запропонований ним план врегулювання проблеми Косово. Представлений в кінці березня цього року в СБ ООН і пізніше підтриманий провідними країнами Заходу план Ахтісаарі передбачає фактичне надання незалежності краю Косово.

Російська сторона не підтримала цей план, вказавши, що він не враховує думку сербської сторони. Москва виступає за продовження переговорів і знаходження взаємоприйнятного варіанту, який задовольнив би всі сторони косовського конфлікту.

Нагадаємо, що 10 червня цього року, під час свого візиту до Албанії, президент США Джордж Буш висловився за незалежність Косово.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: