Нова система ПРО виявилася неефективною проти ракет

Ракети SM-3, які США планують встановити біля кордонів Росії, неефективні.

Американські експерти засумнівалися в ефективності ракет Standard Missile-3 (SM-3), які США планують встановити у Східній Європі в безпосередній близькості від кордонів Росії.

Президент США Барак Обама в минулому році назвав нове покоління системи ПРО надійним та ефективним, проте тепер з'ясовується, що вони не здатні перешкодити ворожому ракетному удару.

У вересні 2009 року Обама заявив, що Вашингтон створить нову, більш економічну і високотехнологічну систему ПРО, замість існуючої запропонованої адміністрацією Джорджа Буша. У своїй доповіді Обама спирався на дані Пентагону, згідно з якими протиракета SM-3, яка в новій системі ПРО стане основним засобом перехоплення, в тестових випробуваннях вразила 84% цілей.

Однак фізик Джордж Льюїс і колишній науковий консультант Пентагону, професор Массачусетського технологічного інституту Теодор Постол вважають, що аналіз був проведений невірно і ефективно вражені були лише 10-20% цілей, тому що більша частина боєголовок була просто збита з курсу, а не знищена, повідомляє The New York Times.

Як пишуть вчені у статті в травневому номері видання Arms Control Today, поки немає жодних фактів, які підкріплювали б докази ефективності стратегії розвитку національної ПРО. Відзначимо, що Постол неодноразово критикував і програму ПРО Буша, називаючи заяви Агентства з протиракетної оборони помилковими.

Як вважають вчені, дані Пентагону з протиракетної випробуванням і останнє невдале випробування системи ПРО шахтного базування в кінці січня 2010 показують неефективність нової системи. Нагадаємо, що тоді в ході випробування протиракета, яка стартувала з бази ВПС США Ванденберг (штат Каліфорнія), не змогла знищити навчальну боєголовку, яка була запущена з атола Кваджалейн.

На думку постолах і Льюїса, SM-3 в реальних бойових умовах не зможе в більшості випадків вразити цілі. Як вважають вчені, випробування проводилися Пентагоном за програмою, яка мала на меті приховати серйозні прорахунки. Як відзначають вчені, ракета SM-3 також не вміє відрізняти боєголовку від інших об'єктів.

Як заявив доктор Постол, запропонована система ПРО є вкрай ненадійною і може вразити цілі тільки випадково. Раніше експерт вказував, що про проблеми в системі наведення ракет-перехоплювачів було відомо давно, але, "намагаючись довести ефективність нової системи ПРО, військові вдалися до банального шахрайства" - як помилкової мети при випробуваннях використовували єдиний повітряна куля, яка "навіть школяр зміг б відрізнити від справжньої мети ".

Міністерство оборони продовжує наполягати на тому, що ракети ефективні, а вчені просто помиляються. Як зазначив представник Пентагону Річард Ленер, SM-3 добре себе показали в тестових випробуваннях. Представники військового відомства заявляють, що у зв'язці з сенсорними пристроями останнього покоління і радарами SM-3 є найбільш ефективним засобом для захисту від можливої агресії з боку Ірану.

Нагадаємо, що в ході передвиборної кампанії Обама неодноразово виступав з критикою ПРО, запропонованої адміністрацією Буша. Він обіцяв у разі свого обрання президентом розробити такий протиракетний щит, який би пройшов суворі тести з частини ефективності. Описуючи привабливість нової системи, Пентагон також заявляв, що одна ракета SM-3 буде коштувати від 10 до 15 мільйонів доларів - у той час як важкі ракети коштують близько 70 мільйонів доларів.

У свою чергу Постол та Льюїс у статті прийшли до висновку, що нова система ПРО виявиться блефом, на який буде витрачено гігантські кошти. Нагадаємо, що тільки на останнє невдале випробування в січні було витрачено 120 млн доларів. Всього за останні 30 років на розробку систем протиракетної оборони Пентагон витратив 130 млрд доларів.

Читайте також:

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

Вашингтон залишив Саакашвілі без американської ПРО

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: