Нова спецслужба Лукашенка почала стежити за інтернет-користувачами

При президенті Білорусі створено Оперативно-аналітичний центр, який отримав право контролювати інформацію у Байнеті.

У Білорусі почали контролювати інтернет-листування громадян та стежити, які сайти вони відвідують. Право на цензуру в інтернеті отримала нова спецслужба, створена Олександром Лукашенком - Оперативно-аналітичний центр при президенті Білорусі.

Закон про створення ОАЦ Лукашенко підписав 4 січня, а з 14 січня він набув чинності.

За документом, ОАЦ є державним органом, який здійснює регулювання діяльності із забезпечення захисту інформації, що містить відомості, які становлять державні секрети Білорусі або інші відомості, що охороняються відповідно до законодавства, від витоку по технічних каналах, несанкціонованих і ненавмисних дій. Також ОАЦ є адміністратором домена BY.

ОАЦ нещодавно привернув увагу завдяки проекту указу про регулювання Байнета, що потрапив в пресу. На думку експертів, проект був розроблений саме в ОАЦ і припускав наділення структури правом розподіляти міжнародний канал доступу в інтернет і здійснювати контроль над всім білоруським сегментом мережі.

У скандальному документі йдеться про блокування сайтів за рішенням державних органів, ідентифікацію інтернет-користувачів, притягання до відповідальності поширювачів інформації в інтернеті, а також про державну реєстрацію мережевих ЗМІ.

Згідно з первинним проектом указу, хостинг білоруських ресурсів мав в обов'язковому порядку бути перенесеним до Білорусі, а щоб вийти в інтернет навіть за безпарольним доступом, білорусам довелося би спочатку прийти до провайдера з паспортом.

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" виступила із заявою протесту, в якій висловлюється стурбованість з приводу планів білоруського уряду щодо посилення контролю над інтернетом.

Читайте також:

У Білорусі впроваджують цензуру в інтернеті

Лукашенко: тільки ідіот може відмовитись від російської мови

У Росії затримали блогера, якого звинувачують у екстремізмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: