Нова стратегія ПРО: США готові знищувати ракети потенційного супротивника до їхнього старту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

США незабаром мають намір розмістити 20 перехоплювачів на базі Форт-Грилі на Алясці.

Сполучені Штати мають намір знищувати в разі потреби ракети потенційного супротивника до їхнього запуску. Таке попередження міститься у вступному слові в.о. міністра оборони США Патріка Шанахана, яким супроводжується оприлюднена у четвер, 17 січня, нова Стратегія подальшого розвитку американської системи протиракетної оборони (ПРО), пише ТАСС.

За його словами, ця доктрина викладає "всеосяжний і ешелонований підхід до запобігання та відбиття ракетних нападів супротивника шляхом поєднання стримування, активних і пасивних [заходів] протиракетної оборони, а також наступальних операцій з метою знищення наступальних ракет до запуску таких".

Шанахан додав, що програми КНДР і Ірану з розробки та виробництва ракет викликають серйозну стурбованість у США. "Поки ми прокладаємо новий шлях до миру на Корейському півострові, ракети Північної Кореї продовжують становити серйозну стурбованість, як і іранські", - зазначив він.

Крім того, зазначається, що нова Стратегія подальшого розвитку американської системи протиракетної оборони (ПРО) США передбачає розміщення ще 20 перехоплювачів на базі Форт-Грилі на Алясці. З такою заявою виступив американський президент Дональд Трамп, представляючи в четвер у Пентагоні цю доктрину.

"Наша стратегія вимагає [розміщення] 20 перехоплювачів наземного базування на базі Форт-Грилі на Алясці, а також нові радари і датчики для негайного виявлення іноземних ракет, випущених по нашій великій країні", - зазначив глава держави.

За його словами, США також розроблять системи, які дозволять захищати країну не тільки від балістичних, але і від гіперзвукових і крилатих ракет.

"Ми захистимо американський народ від будь-яких видів ракетних атак. У минулому США не вистачало всеосяжної стратегії ПРО, яка б покривала не тільки балістичні ракети. Відповідно до нашого плану це зміниться: США змінять свою стратегію таким чином, щоб бути в змозі захищатися, зокрема від крилатих і гіперзвукових ракет ", - сказав Трамп.

"До речі, ми досягли успіху в сфері гіперзвукових технологій і гіперзвукових ракетних [технологій]. І ми завжди будемо попереду інших", - додав американський лідер.

Американська система ПРО повинна бути технологічно здатна перехопити будь-яку випущену по Сполученим Штатам ракету, заявив Трамп.

Нагадаємо, напередодні США оголосили, що почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) 2 лютого.

ВідеоСША готуються розірвати ракетний договір з РФ

Білий Дім виходить з укладеного з Кремлем Договору про обмеження ракет середньої та малої дальності. Документ було підписано 30 років тому, ще за Радянського Союзу. Тоді країни домовилися знищити та більше не виробляти усі комплекси балістичних та крилатих ракет наземного базування, оскільки застосування ядерної зброї мало б нищівні наслідки для усього людства. 

США готуються розірвати ракетний договір з РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції