Нова військова доктрина Росії дозволяє превентивний ядерний удар

Нова російська військова доктрина припускає використання ядерної зброї "задля попередження" навіть у "локальних" конфліктах.

Нова редакція російської військової доктрини не виключає завдання превентивного ядерного удару по агресору.

"Передбачається варіант можливості застосування ядерної зброї в залежності від умов обстановки і намірів ймовірного супротивника", - повідомив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

За його словами, "в критичних для національної безпеки ситуаціях не виключається завдання, зокрема, попереджувального (превентивного) ядерного удару по агресору".

При цьому Росія залишає за собою право застосовувати ядерну зброю не тільки у великомасштабній, але і в регіональній і навіть в локальній війні.

За прогнозами Патрушева, до кінця року змінена та доповнена військова доктрина буде готова для надання президенту Росії.

Патрушев підкреслив, що розділ військової доктрини, який стосується можливості застосування ядерної зброї, "сформульований у дусі збереження за Російською Федерацією статусу ядерної держави, здатної здійснити ядерне стримання потенційних супротивників від розв'язування агресії проти Росії та її союзників".

Чинна військова доктрина РФ була ухвалена в 2000 році. У ній, зокрема, йдеться, що Росія залишає за собою право застосовувати ядерну зброю у відповідь на ядерний напад або великомасштабну війну проти неї.

Читайте також:

Росія змінить правила застосування своєї ядерної зброї

Ющенко: від Росії залежить, чи почнеться війна у Криму

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Ізраїль: російські вчені розробляють ядерну бомбу для Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: