Нова влада Лівії не пустить до країни миротворців

ООН здивована відхиленням новою лівійською владою ідеї розміщення в країні будь-яких міжнародних сил, в тому числі і її.

Представники Лівії в ООН заявили, що нова влада не бажає розміщення в Лівії миротворців, пояснюючи це тим, що лівійська криза не є громадянською війною або міжпартійним конфліктом. Також в Лівії не бажають іноземної допомоги у формуванні поліції.

Зокрема, на тлі оголошення голови Національної перехідної Ради про те, що країна не потребує зовнішньої допомоги, щоб підтримати безпеку, заступник представника Лівії в ООН Ібрагім Даббаші заявив: "ООН розглядає можливість направити миротворців, але факт в тому, що лівійська криза особлива".

"Це не громадянська війна, не конфлікт між двома партіями, а боротьба народу, що захищає себе від диктатури", - пояснив він.

Ця заява дещо здивувавала представників ООН, які очікували від нової Лівії прохань про ряд допоміжніх заходів.

Так, спецпредставник ООН по Лівії Іан Мартін визнав, що питання про направлення в країну військових спостерігачів розглядалося. Зокрема ООН очікувала, що новий уряд попросить про сприяння в організації поліції.

"Зараз ми не очікуємо, що Лівія попросить направити військових спостерігачів, - констатував Іан Мартін після засідання Ради безпеки ООН.

"Абсолютно ясно, що лівійці хочуть уникнути будь-якого варіанта розміщення збройних сил ООН або когось іншого", -
підсумував спецпредставник ООН.

Нагадаємо, що нещодавно був оприлюднений секретний план ООН про необхідність розмістити в Лівії 200 військових спостерігачів та 190 поліцейських інструкторів ООН.

Читайте також:

Лівійські повстанці вирішили розстріляти Каддафі

Муаммар Каддафі готовий віддати владу в Лівії повстанцям

Економіку Лівії відновлюватимуть після революції 10 років

Жертвами війни в Лівії стали більше 50 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: