Нова влада Молдови скасувала візовий режим з Румунією

В.о. президента Молдови Міхай Гімпу, відомий прихильник об'єднання з Румунією, скасував між країнами візовий режим.

Виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу видав указ про скасування візового режиму з Румунією, запровадженого після квітневих заворушень в Кишиневі.

"Постанова про візовий режим з Румунією, затверджена минулим парламентом за ініціативою президента країни, не відповідає раніше ухваленому рішенню законодавчого органу Молдови, за яким всім громадянам ЄС гарантується вільний в'їзд до Молдови", - пояснив Гімпу у четвер, 17 вересня.

Нагадаємо, після парламентських виборів у квітні в Кишиневі відбулися масові заворушення, під час яких звучали вимоги приєднання Молдови до Румунії. Натовп демонстрантів навіть увірвався до резиденції президента Молдови та вивісив там румунський прапор.

Влада Молдови звинуватила в причетності до організації безладів Румунію. Румунського посла оголосили персоною нон грата і ввели візовий режим.

Внаслідок дострокових парламентських виборів до влади в Молдові прийшли Лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу та низка інших політичних діячів, які є прихильниками об'єднання Молдови з Румунією. Гімпу також відомий, зокрема, своїми різкими антиросійськими заявами. Він став в.о. президента після того, як лідер комуністів Володимир Воронін вирішив скласти з себе повноваження глави держави.

Читайте також:

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Молдова передумала вступати в НАТО та виходити з СНД

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Лідер комуністів Молдови Воронін – політичному опоненту: "Пішов на хрін!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: