Нова влада Москви дозволила опозиції мітингувати

Московська влада видала коаліції "За Росію без свавілля і корупції" дозвіл на проведення мітингу 9 жовтня.

Вже за кілька днів після звільнення мера Юрія Лужкова влада Москви дозволила опозиційній коаліції "За Росію без свавілля і корупції" провести мітинг на Болотяній площі 9 жовтня.

Рішення про приведення мітингу і з'їзду, який запланований на середину грудня, було ухвалено 20 вересня на першому засіданні оргкомітету коаліції, в якому взяли участь лідер РНДС Михайло Касьянов, член федерального бюро "Солідарності" Борис Нємцов, незалежний політик Володимир Рижков і лідер руху "За демократичний вибір" Володимир Мілов.

"В іншій країні ми б отримали реєстрацію за три дні", - зауважив Касьянов. При цьому він додав, що учасники коаліції поважають чинний закон про партії, хоча і вважають його неправильним.

Як відомо, на базі коаліції планується створити політичну партію для участі у парламентських виборах 2011 року та президентських 2012-го.

Згідно із законодавством, що набуло чинності в роки президентства Володимира Путіна, для реєстрації нової політичної партії потрібно дотримати ряд важко здійсненних умов - зокрема, мати відділення не менш ніж в 50 регіонах Російської Федерації з певним числом зареєстрованих членів. Рухи, що не мають партійного статусу, виставляти списки своїх кандидатів не можуть.

Зауважимо, що раніше мітинги опозиції у Москві зазвичай жорстко придушувалися, тому що були не санкціоновані владою.

Дозвіл про проведення мітингу 9 жовтня було видано лише за кілька днів після звільнення мера російської столиці Юрія Лужкова.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв відправив Лужкова у відставку у зв'язку з "втратою довіри". Виконуючим обов'язки мера було призначено його першого заступника, главу московського будкомплексу Володимира Ресіна.

Читайте також:

Звільнений Лужков продовжує щоранку їздити в московську мерію

Російська опозиція об'єдналася в коаліцію "За Росію без свавілля та корупції"

У Росії з'явиться новий політичний рух, що підтримає Мєдвєдєва

Путін дотримав слова: російських опозиціонерів "отоварили дубиною" як ніколи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: