Нова загроза з Китаю: у провінції Хунань виявили спалах високопатогенного пташиного грипу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На одній з ферм хвороба вбила понад половину птахів.

У китайській провінції Хунань був виявлений штам пташиного грипу H5N1, повідомляє Business Insider із посиланням на Reuters.

Спалах зафіксований на фермі в місті Шаоян в провінції Хунань, повідомляє Міністерство сільського господарства та сільського господарства Китаю.  Із 7 850  курей на фермі більше половини - 4500 - померли від пташиного грипу H5N1.

За даними Геологічної служби США, вказаний пташиний грип вважається "високопатогенним" виходячи з його здатності вбивати птахів.

"Позначення "низькопатогенного" або "високопатогенного" не стосується того, наскільки заразними віруси можуть бути для людей, інших ссавців чи інших видів птахів", - йдеться у повідомленні.

У  Всесвітній організації охорони здоров’я відзначають, що, хоча H5N1 може передаватися людині, як правило, у разі контакту з мертвими птахами або забрудненим середовищем, у людей його фіксують вкрай рідко.

"Вірус не заражає людей легко, і поширення від людини до людини видається незвичним. Немає доказів того, що хвороба може поширюватися на людей через правильно та ретельно приготовлену їжу", - додали в ВООЗ.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 138 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції