Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Новая газета" опублікувала відео жорстоких тортур у російській колонії

Близько десяти хвилин співробітники російської колонії били ув’язненого гумовими палицями.

Російське видання "Новая газета" опублікувало запис із камери на формі одного з наглядачів Федеральної служби виконання покарань, на якому співробітники колонії піддають тортурам одного з ув’язнених.

Цей відеозапис видання отримало від юристів фонду "Громадський вирок". ЗМІ стверджує, що чітко знає, яка саме подія зображена на відео – це тортури ув’язненого Євгена Макарова співробітниками ФКУ виправна колонія-1 у Ярославській області, які відбулися 29 червня 2017 року.

УВАГА: відео містить жорстокі сцени насильства та нецензурну лайку.

На відео зображено простору кімнату, в якій на столі правоохоронці тримають ув’язненого обличчям донизу. Троє співробітників ФСВП заламують йому руки за спиною, ще двоє – б’ють кийками по стопах та гомілкостопах. Під час тортур до ув’язненого кілька разів звертаються за прізвищем – Макаров. Він неодноразово стогнав та кричав від болю.

Через п’ять хвилин з ув’язненого зривають штани та продовжують бити палицями, раз-по-раз обливаючи голову холодною водою та завдаючи удари руками по обличчю. Наприкінці, коли Макаров починає голосно кричати, йому замотують голову.

У кімнаті присутні близько 15 правоохоронців, всі вони почергово змінюються у катуванні ув’язненого та інколи скаржаться, що й самі вже втомилися.

Ще рік тому, видання писало про цей самий інцидент із катуванням Макарова. Після того, як його адвокат отримала інформацію про катування підзахисного, вона одразу ж намагалась домогтися з ним зустрічі. І їй це вдалося. Тоді вона описувала зовнішній вигляд Макарова ось так:

"Гематома під правим оком, садно на підборідді округлої форми, в лівому оці лопнули судини, почервоніння ока, шишка зліва на голові над оком; на обох руках порізи від наручників <...>, ліва нога від коліна і вниз до п'яти жовтувато-синього кольору, на самому коліні - гематома червоно-жовтого кольору округлої форми радіусом близько 10 см, на стопі знизу лопнула шкіра, є незагоєне садно червоного кольору без верхнього шару шкіри, гноїться права нога, яка опухла від коліна до п'яти, на стопі лопнув шкірний покрив. <...> Не може тривалий час сидіти, на ноги наступати не може", - розповідала вона.

Сам Макаров те, що сталося 29 червня у колонії, описує так.

"Потягли мене в клас виховних робіт, рот закрили коричневим махровим рушником. У класі були ще співробітники, я їх усіх можу впізнати по особах. <...> Вони мене закинули на парти, на руках ззаду у мене були наручники. <...> Хтось тримав мене, на мені сиділи. Один тримав одну ногу, другий тримав іншу, били кийками по стопах. Одночасно з цим мені на обличчі тримали рушник і лили воду, щоб я захлинався. Я кілька разів непритомнів. <...> Руслан Андрійович завдав мені близько трьох ударів кулаком в обличчя, хто інші завдавали, я не зміг побачити, тому що непритомнів", - заявив він.

Це вже не перші подібні розслідування видання "Новая газета", що стосується свавілля правоохоронців у виправних колоніях у Росії. Так, у 2017 році воно опублікувало розслідування під назвою "Вбивство честі", в якому розповідалось про те, що в Чечні здійснюють масові затримання людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, зараз відомо більше сотні затриманих осіб як представників ЛГБТ, так і тих, яких підозрюють у нетрадиційній сексуальній орієнтації. Своєю чергою, у коментарі "Громадському" редакторка відділу спецпроектів видання Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час "зачисток" ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

ВідеоСпілка російських правозахисників звинуватила московських правоохоронців у тортурах

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції