Нове керівництво Молдови скасує візовий режим з Румунією

Постанова про візовий режим не відповідає раніше прийнятим рішенням парламенту країни, за яким всім громадянам ЄС гарантований вільний в'їзд на територію Молдавії.

Нове керівництво Молдови має намір скасувати рішення колишнього президента країни, лідера компартії Володимира Вороніна про введення візового режиму з Румунією. Про це заявив спікер парламенту, виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу.

Як зазначив Гімпу, постанова про візовий режим, затверджена молдавським урядом за ініціативою Вороніна, не відповідає раніше прийнятим рішенням парламенту країни, за яким всім громадянам ЄС гарантований вільний в'їзд на територію Молдавії.

"З огляду на це, я використовую дане мені конституцією право, як виконуючому обов'язки президента країни, і відміню рішення про візовий режим для громадян Румунії", - заявив Гімпу. За його словами, громадяни сусідньої країни зможуть приїхати Молдову без віз "вже в найближчі вихідні".

Про посилення правил в'їзду для громадян Румунії Володимир Воронін заявив 8 квітня 2009 року, на наступний день після заворушень у Кишиневі. Лідер компартії стверджував, що до організації заворушень причетна Румунія. Пізніше, втім, Генеральна прокуратура Молдови визнала, що ці звинувачення безпідставні.

Ліберальна партія Молдови, якою керує Міхай Гімпу, виступає за зближення з Румунією. Її лідер не виключає і можливості об'єднання двох країн. Втім, зайнявши пост спікера (а згодом і виконуючого обов'язки президента), він заявив, що прихильність до такого роду сценарію є його особистою точкою зору. Парламент нового скликання, за словами нового спікера, просувати цю ініціативу не буде.

Читайте також:

Молдова може найближчим часом об'єднатися з Румунією

Молдова просить Євросоюз захистити свою незалежність від Румунії

Румунія готова надати громадянство чверті молдован

Молдова заборонила в'їзд румунським журналістам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: