Нове виверження в Індонезії - прокинувся "син Кракатау"

На північно-західному березі Яви активізувався знаменитий вулкан Анак-Кракатау ("Син Кракатау"). А вулкан Мерапі в центрі острова знову почав випускати потоки лави.

У п'ятницю в Індонезії відновилося виверження вулкана Мерапі, викиди якого три дні тому забрали життя більше 30 мешканців Яви. І водночас на північно-західному березі острова активізувався знаменитий вулкан Анак-Кракатау ("Син Кракатау").

Молодий вулкан, який "виріс" на місці одного із найбільш руйнівних в історії людства вивержень 1883 року у Зондській протоці, минулої ночі почав викидати вулканічні породи.

Зараз мешканці містечка Лабуан, розташованого в 40 кілометрах від "вогняної гори", чують гуркіт все нових вибухів.

"Гуркіт лунає кожні півгодини - з самого світанку і досі", - розповів місцевий житель Фатур.

За його словами, Зондська протока між Явою і Суматрою затягнута хмарами, тому побачити виверження молодого вулкана неможливо.

Однак Національне управління метеорології, кліматології і геофізики Індонезії, яке оголосило на Анак-Кракатау тиждень тому другу з чотирьох можливих ступінів готовності до виверження, вже направило туди додаткових спостерігачів.

Остання потужне виверження Анак-Кракатау мало місце в 2007 році, у 2010-му вулкан знову активізується.

Між тим вулкан Мерапі в центрі Яви, який трохи стих після смертоносних викидів у вівторок, з минулого вечора знову випускає потоки лави і пірокластичні хмари (розпечені хмари попелу, вулканічних порід і газів, здатні пересуватися зі швидкістю в сотні кілометрів на годину), які місцеві мешканців називають "баранчиками".

Судячи з усього, виверження Мерапі триватиме ще кілька тижнів, однак "Вогняна гора" вже витратила приблизно третину енергії, що скопилася в її жерлі, вважають експерти. І хоча можливість сильного вибуху виключити не можна, все ж таки, вочевидь, залишки енергії вивільнятимуться поступово.

Нагадаємо, що одночасно з виверженням вулкана Індонезія зазнала лиха через гігантське цунамі. В результаті удару стихії на островах архіпелагу Ментавай загинули більше 400 людей, шестеро селищ повністю зникли з лиця Землі.

Ще близько 300 людей вважаються зниклими безвісти, і рятувальники не сподіваються знайти їх живими, хоча дива все ж таки трапляються – через два дні після цунамі у гілках дерева знайшли 18-місячного хлопчика, який вижив під час лиха.

Читайте також:

У гілках дерева в Індонезії знайшли немовля, яке пережило цунамі

Потужне виверження вулкану Мерапі в Індонезії

Індонезія потерпає від землетрусів, вулкану і цунамі. ФОТО

Зі Суматри евакуювали 40 тисяч людей через виверження вулкану

ВідеоНове виверження в Індонезії - прокинувся "син Кракатау"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: